Jedynie prawda jest ciekawa


Grabiec: Kaczyński to wytrawny polityk

17.01.2017

Rzecznik PO Jan Grabiec powiedział w „Kwadransie politycznym”, że prezes Prawa i Sprawiedliwości jest "wytrawnym politykiem”.

-Jarosław Kaczyński jest wytrawnym politykiem. Pod względem taktyki potrafi zawsze z dużego zamieszania wyjść obronną ręką. Każdy, kto próbuje się z nim porozumiewać zakulisowo, oficjalnie kończy jako przystawka. Doświadczenie Samoobrony czy LPR pokazuje, że nie warto tego robić- stwierdził Grabiec.  Polityk Platformy dodał, że "każdy, kto podzieli opozycję i będzie próbował dogadywać się z Jarosławem Kaczyńskim, jest na straconej pozycji". -My to wiemy od początku. Nowoczesna tę wiedzę zdobywa po doświadczeniach ostatniego miesiąca- zauważył polityk. 

Grabiec nie wyklucza powrotu Donalda Tuska do czynnej polityki w kraju.Jego zdaniem będzie on ważną osobą w polskiej polityce. Rzecznik Platformy mówił, że brakuje mu wsparcia polskiego rządu w walce Donalda Tuska o drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej. - Myślę, że przejawem patriotyzmu powinno być to, że minister Waszczykowski czy pani premier są w stanie wznieść się ponad podziały polityczne i zadbać o interes Polski, nie tylko własnej formacji, i poprzeć kandydaturę Donalda Tuska-  przekonywał poseł.

Grabiec przypomniał, że kilka miesięcy temu Grzegorz Schetyna proponował, by myśleć o Donaldzie Tusku jak o przyszłym prezydencie Polski. - Który stanie do pojedynku o prezydenturę po powrocie z Brukseli po drugiej udanej kadencji przewodniczącego RE. Mam nadzieję, że tak właśnie ułoży się scenariusz polityczny, bo mam zaufanie do Grzegorza Schetyny i wiem, że potrafi pisać scenariusze- stwierdził Grabiec. 

fot.[Fratria]

pc/TVP1 ("Kwadrans polityczny”)

Warto poczytać

 1. skandal21082018 21.08.2018

  Lalka z sex shopu z maską Jarosława Kaczyńskiego. Wokalista poderżnął jej gardło

  Do czego prowadzą lewicowy fanatyzm i ateizm? Oto najlepszy przykład zaślepienia przez chorą ideologię

 2. topr21082018 21.08.2018

  Wezwała TOPR bo była zmęczona. Ratownicy: Nie jesteśmy taksówką dla turystów

  Zdarza się, że turyści w Tatrach, nie mając sił na dalszą wędrówkę, dzwonią do ratowników górskich i żądają przewiezienia ich na dół. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wzywaniu pomocy, bo ktoś inny w tym czasie może naprawdę potrzebować pomocy.

 3. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 4. gajewskatrzaskowski21082018 21.08.2018

  Jest najpiękniejszą twarzą kampanii Trzaskowskiego. Do niedawna była podwładną Bartosza Kramka z „Otwartego Dialogu”

  „Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii” - informuje portal „natemat.pl”. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceprzewodniczącej PO w Warszawie i być może byłej szefowej zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog.

 5. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 6. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 7. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 8. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook