Jedynie prawda jest ciekawa


Gersdorf przechodzi w stan spoczynku? Zaskakujący ruch z jej strony

08.09.2018
Gersdorf06032018
Gersdorf przechodzi w stan spoczynku? Zaskakujący ruch z jej strony

Małgorzata Gersdorf po raz kolejny zaskoczyła zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Pomimo podtrzymywania swojej opinii, iż dalej sprawuje stanowisko I prezes SN, Gersdorf złożyła oświadczenie majątkowe wymagane od sędziów przechodzących w stan spoczynku.

Prof. Gersdorf stała się niezwykle kontrowersyjną postacią wśród polskiej społeczności. Wśród zwolenników rządu nie cieszy się pozytywnymi opiniami, którzy uważają, że jej kadencja jako I prezes SN skończyła się zgodnie z przepisami ustawy o Sądzie Najwyższym. Z kolei dla obozu opozycji stała się symbolem nieugiętości i walki o swoje zdanie. Choć coraz bardziej się przekonujemy, że jej wola walki powoli słabnie.

Od dłuższego czasu Małgorzata Gersdorf w mediach zarzeka się, iż dalej sprawuje funkcje I prezes SN i nowo wprowadzona ustawa nie zmienia nic w tej kwestii. Tymczasem jej postawa w pracy znacznie się różni od zapewnień przed kamerami. Choć Gersdorf przychodzi do pracy i pobiera wynagrodzenie, zgodnie z relacją jednego z jej współpracowników, najważniejsze kompetencje jako prezes SN wykonuje jej zastępca sędzia Iwulski.

Teraz zgodnie z relacją przekazaną przez dziennikarzy „Rzeczpospolitej” Małgorzata Gersdorf złożyła oświadczenie majątkowe w liście do prezydenta. Owe oświadczenie jest składane przez sędziów przechodzących w stan spoczynku. Sędzia tłumaczy swoją decyzję obawą przed postępowaniem dyscyplinarnym.

-Złożyłam oświadczenie majątkowe wymagane od sędziów przechodzących w stan spoczynku z ostrożności, by nie przyszło nikomu na myśl wszczęcie przeciwko mnie postępowania dyscyplinarnego – napisała w piśmie do Andrzeja Dudy, podpisują się nie jako I Prezes SN, a jako Małgorzata Gersdorf.

JD/ Rzeczpospolita/ Do Rzeczy

Warto poczytać

 1. morawiecki12032018 23.09.2018

  Kolejny atak na premiera Morawieckiego. wPolityce.pl ujawnia szczegóły

  Dziennikarze ujawniają kulisy ataku, do którego przyłączyć ma się "niemiecko-szwajcarski koncern medialny".

 2. sejm22042018 23.09.2018

  Nowy sondaż. PiS miażdży polityczną konkurencję

  Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, PiS uzyskałby 45 proc. poparcia i mógłby rządzić samodzielnie; PO mogłaby liczyć na 23,9 proc. głosów

 3. pope23092018 23.09.2018

  Ponad 100 tysięcy wiernych na mszy w Kownie. Ważne słowa papieża Franciszka

  O minionych pokoleniach naznaczonych okupacją, udręką deportowanych, "wstydem donosicielstwa, zdrady", grozą gett i Syberii mówił w niedzielę podczas mszy w Kownie na Litwie papież Franciszek. Apelował o czujność wobec postaw, które doprowadziły do Holokaustu.

 4. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 5. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 6. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 7. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 8. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook