Jedynie prawda jest ciekawa


"Gejowskie kompleksy" i "Zboczeńcu" Tak radny Gdańska odpowiada internaucie

21.08.2017

Wydawało by się, że po reakcji na ostatni SMS posła Dominika Tarczyńskiego, który dziennikarzowi "Newsweeka" odpowiedział "Won!", polscy politycy nauczą się kultury w dyskusji. Stało się, niestety, inaczej, a w roli głównej tym razem wystąpił gdański radny Platformy Obywatelskiej, Mariusz Andrzejewicz.

Dyskusja wybuchła pod postem umieszczonym przez radnego z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. „Raz czci się powstańców, a raz komunistów którzy wydawali na nich wyroki śmierci. Człowiek chorągiewka to zły wybór.” - napisał do radnego internauta.

 

Aktualizacja 15:33: Dyskusja pod postem na Facebooku umieszczonym powyżej została usunięta przez administratora strony.

I choć tak wyrażony pogląd jest mocno dyskusyjny, reakcja radnego zaszokowała. W prywatnej wiadomości napisał komentującemu, żeby leczył swoje „gejowskie kompleksy” gdzie indziej i zagroził sądem. W rozmowie radny odniósł się ponadto do postaci dyrektora TVP, Jacka Kurskiego i zasugerował, że ten „tlukł swoją matkę (pisownia oryginalna)”.

View post on imgur.com


Chwilę później internauta zamieścił w komentarzu sprostowanie o treści „jest pan uczciwym radnym miasta Gdańska wzorem kuktury i moralności. Pan Mariusz nie promuje się na Powstaniu i nigdy nie bronił stalinowskich sędziów. Moja opinia o sądach jest zupełnie poprzednio przedstawiona opinia o sędziach nieprawdziwa, oaz obecni sedziowie nie mają najmniejszego związku z sedziami mianowamini przez Józefa Stalina ;) (pisownia oryginalna)”.

View post on imgur.com


Wydawało się, że to zakończy sprawę, jednak następnego dnia wieczorem otrzymał on w prywatnej wiadomości jeszcze jedną informację. „Ponieważ uzyskałem informację o twoich skłonnościach pedofilskich także poinformuję organy ścigania zboczeńcu”.

View post on imgur.com


Poprosiliśmy gdańskiego radnego o wytłumaczenie całej sytuacji. Ten jednak odmówił komentarza, zasłaniając się urlopem.

Mariusz Andrzejewicz jest gdańskim radnym Platformy Obywatelskiej od 2015 roku, kiedy zastąpił wybraną wówczas do Sejmu RP Małgorzatę Chmiel. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, oraz w Szkole Głównej Handlowej. Jego kandydaturę do Rady Miasta popierali m.in. Donald Tusk i Henryka Krzywonos-Strycharska.

KH

Warto poczytać

 1. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 2. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 3. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 4. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 5. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 6. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 7. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 8. woda17082018 17.08.2018

  GIS ostrzega: w butelkowanej wodzie mineralnej znaleziono bakterie coli i paciorkowce

  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii wód mineralnych Małopolanka i Malinowy Zdrój. W próbkach pobranych do kontroli stwierdzono bakterie z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook