Jedynie prawda jest ciekawa


"Gazeta Wyborcza" znów manipuluje. Tym razem zaatakowali proboszcza

04.07.2017

Kilka dni temu podczas rozmowy w TVP INFO rzecznik PO Jan Grabiec zauważył, że „Mój proboszcz zadeklarował, iż każda parafia w Polsce przyjmie rodziny”. Na te słowa zareagował proboszcz parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie, ks. Hieronim Średnicki, prosząc o opublikowanie sprostowania w programie „Woronicza 17”, jak i na stronie internetowej TVP Info.

 W samej treści sprostowania proboszcz poinformował, że „poseł PO Jan Grabiec nigdy nie rozmawiał ze mną na temat uchodźców i imigrantów. Nigdy też publicznie nie wyrażałem żadnej opinii na ten temat”. Po opublikowaniu sprostowania podczas programu w TVP Info rozgorzała dyskusja pomiędzy zaproszonymi gośćmi podczas której poseł tłumaczył się ze swoich słów, twierdząc że było to jedynie przejęzyczenie, a tak naprawdę chodziło mu o prymasa Polski, ks. Wojciecha Polaka.

Na tym zapewne sprawa by się skończyła, ale nie dla "Gazety Wyborczej". Ta, obronę przed fałszywymi słowami nazywa donosicielstwem. Swój artykuł dziennikarze "GW" zatytułowali jednoznacznie „TVP ma satysfakcję. Złapała rzecznika PO na kłamstwie. Doniósł na niego jego własny proboszcz”. Nawet komentujący na stronie internetowej gazety zostali zniesmaczeni tego typu argumentacją. 


Fot. Public Domain

Warto poczytać

 1. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 2. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 3. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 4. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 5. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 6. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 7. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook