Jedynie prawda jest ciekawa


Gasiuk-Pihowicz: To prawny armagedon. Następne pokolenia będą płacić w euro lub rublach

29.08.2018
gasiuk06042018
Gasiuk-Pihowicz: To prawny armagedon. Następne pokolenia będą płacić w euro lub rublach

Gościem Dominiki Wielowieyskiej w TOK FM była posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz. Polityk przestrzegała przed „prawnym armagedonem” jaki wprowadził rząd PiS oraz czystkami, jakie będą dokonane w polskim sądownictwie po utracie władzy przez obecny obóz rządzący.

Andrzej Duda ogłosił kolejny konkurs na 11 stanowisk w SN, również na miejsce Małgorzaty Gersdorf. Przewodnicząca klubu poselskiego Nowoczesnej widzi w tym pospieszne działania rządu, który chce obsadzić SN swoimi ludźmi przed wydaniem orzeczenia przez TSUE. Jej zdaniem łamane są wszelkie możliwe przepisy w tym celu, również nowej ustawy o Sądzie Najwyższym.

-Bo tak się kończy łamanie prawa polskiego i unijnego. Trudno jednoznacznie wskazać, kiedy to się zakończy, ale połowa września jest prawdopodobnym terminem – mówiła Gasiuk-Pihowicz -  PiS szykuje nam prawny armagedon.

Jej zdaniem obecna polityka rządu doprowadziła i będzie doprowadzać do osłabienia pozycji dyplomatycznej Polski w strukturach Unii Europejskiej. Zwłaszcza podczas negocjacji budżetowych UE. Posłanka Nowoczesnej obawia się zarobki przyszłych pokoleń.

-Wszyscy politycy muszą zdać sobie sprawę, że chodzi o to, czy nasze dzieci będą zarabiały i płaciły w euro, czy w rublach – stwierdziła

Pytana przez dziennikarkę stacji TOK FM o sędziów, którzy w wyniku reform rządu obejmą stanowiska w polskim Sądzie Najwyższym, polityk stwierdziła, iż ci ludzie mają świadomość uczestniczenia „ w niekonstytucyjnym procederze”.

-Nie widzę miejsca dla osób, które z pełną premedytacją łamią polskie prawo, do wykonywania zawodu sędziego. Będzie potrzeba oczyszczenia Sądu Najwyższego z osób, które obejmą w nim stanowisko w sposób niezgodny z prawem – przekonywała 

JD/ TOK FM


Warto poczytać

 1. morawiecki12032018 23.09.2018

  Kolejny atak na premiera Morawieckiego. wPolityce.pl ujawnia szczegóły

  Dziennikarze ujawniają kulisy ataku, do którego przyłączyć ma się "niemiecko-szwajcarski koncern medialny".

 2. sejm22042018 23.09.2018

  Nowy sondaż. PiS miażdży polityczną konkurencję

  Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, PiS uzyskałby 45 proc. poparcia i mógłby rządzić samodzielnie; PO mogłaby liczyć na 23,9 proc. głosów

 3. pope23092018 23.09.2018

  Ponad 100 tysięcy wiernych na mszy w Kownie. Ważne słowa papieża Franciszka

  O minionych pokoleniach naznaczonych okupacją, udręką deportowanych, "wstydem donosicielstwa, zdrady", grozą gett i Syberii mówił w niedzielę podczas mszy w Kownie na Litwie papież Franciszek. Apelował o czujność wobec postaw, które doprowadziły do Holokaustu.

 4. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 5. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 6. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 7. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 8. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook