Jedynie prawda jest ciekawa


Forum Wizja Rozwoju to wspólna wizja rozwoju Polski

28.05.2018
wizja04062018
Forum Wizja Rozwoju to wspólna wizja rozwoju Polski

Szkolnictwo zawodowe, energetyka, budownictwo, gospodarka morska, startupy, strefy ekonomiczne w Polsce, srebrna gospodarka… to tylko część tematów i zagadnień które zostaną poruszone podczas Forum Wizja Rozwoju.

Największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce odbędzie się 25 i 26 czerwca w Gdyni. Jedną z inicjatorek Forum jest Małgorzata Zwiercan: „Celem tego wydarzenia jest pokazanie siły polskiej gospodarki i potencjału polskich przedsiębiorstw” -  mówi Przewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej.

I właśnie tematy związane z seniorami zdominują drugi dzień wydarzenia. „Polityka senioralna jest ważna, bo dotyczy ona każdego z nas. Niestety przez 20 ostatnich lat obszar ten był mocno zaniedbany. Obserwując widoczne starzenie się społeczeństwa, z jednej strony zdajemy sobie sprawę z potrzeby dłuższej aktywności zawodowej osób po 50 roku życia, z drugiej mamy świadomość, że ciągłe rozwijanie srebrnej gospodarki jest niezbędne” – podkreśla Małgorzata Zwiercan i dodaje: „Seniorzy w przyszłości będą największą grupą konsumentów i w tym kontekście ważne jest zidentyfikowanie produktów i usług im dedykowanych. W trakcie organizowanego Forum podniesione  zostaną także kluczowe kwestie z zakresu polityki senioralnej, takie jak: kierunki rozwoju polityki społecznej wobec osób starszych, potrzeby i oczekiwania seniorów w zakresie opieki zdrowotnej czy solidarność międzypokoleniowa”.

Wszystkie panele bloku „Srebrna gospodarka” odbędą się w hali Gdynia Arena. By jak najszerzej spopularyzować poruszane kwestie, organizatorzy Forum  zagwarantowali uczestnikom bezpłatny udział. Już wkrótce rozpocznie się dystrybucja darmowych wejściówek. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.seniorzywizjarozwoju.pl/.

Miasto z morza i marzeń przyjmie uczestników w dwóch obiektach – Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz Gdynia Arenie. W trakcie dwudniowego wydarzenia zaprezentowane i omówione zostaną najnowsze pomysły rodzimych innowatorów, nowoczesne technologie i badania nad rozwojem sztucznej inteligencji, nie zabraknie dyskusji o bezpieczeństwie energetycznym naszego kraju oraz stojących przed Polską wyzwaniach. Potrzebę organizacji tego typu wydarzenia dostrzegają także przedstawiciele sektora gospodarczego.

wizja04062018

„Ożywienie gospodarcze charakteryzują zarówno rosnąca produkcja, dynamizacja zatrudnienia, wzrost liczby inwestycji, jak i większa konsumpcja, dochody, czy pomnażanie kapitału obecnego na rynku. Istotne znaczenie dla tempa rozwoju mają między innymi potencjał ludzki, postęp techniczny a zarazem innowacje, ale też zrównoważone gospodarowanie posiadanymi zasobami” – mówi Rafał Pawełczak, prezes zarządu i wiceprezes ds. Rozwoju KGHM Polska Miedź S.A. – patrona głównego Forum.

 „Ten długofalowy proces potrzebuje partnerów rozumiejących mechanizm zachodzących przemian. Mianownikiem, który nas łączy jest wspólna wizja rozwoju Polski. Forum stanowi okazję do poruszenia tematów kluczowych dla dalszej ekspansji gospodarki państwowej, jej stabilnej przyszłości i wzmocnienia marki narodowej na światowej scenie. Jestem przekonany, że różnorodność zagadnień omawianych podczas tego wydarzenia zjedna szerokie grono odbiorów. Natomiast wnioski płynące z dyskusji przyczynią się do zgodnej budowy wartości kapitału krajowego” – dodaje Pawelczak.

Forum Wizja Rozwoju przygotowane zostało przy dużym zaangażowaniu i  silnym wsparciu merytorycznym, które zapewni udział w debacie przedstawicieli Akademii Morskiej w Gdyni, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Do Gdyni przybędzie Prezes Razy Ministrów Mateusz Morawiecki, który jednocześnie objął Forum Patronatem Honorowym. Obecność zapowiedziały także Elżbieta Rafalska - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Elżbieta Bojanowska - Podsekretarz Stanu w MRPiPS. Swoją wiedzą i doświadczeniami podzielą się także przedstawiciele KGHM Polska Miedź S.A., URSUS S.A., Krakowskiego Parku Technologicznego Sp. z o.o., Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego,  Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Mecenasa Energi S.A., wspierającego Forum w ramach strategii  CSR Grupy ENERGA. Szczegółowa agenda oraz rejestracja uczestników dostępne są na stronie www.wizjarozwoju.pl.

Patronat honorowy: Prezes Rady Ministrów

Partnerzy merytoryczni: Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Partnerzy: Akademia Morska w Gdyni , Miasto Gdynia

Patron główny: KGHM Polska Miedź S.A.

Partner strategiczny: Bank Gospodarstwa Krajowego, PKN ORLEN

Partner główny: Totalizator

Mecenas: ENERGA S.A.

Partner +: Fundacja KGHM Polska Miedź  oraz  PKO BP

Partner: Agencja Rozwoju Przemysłu

Główny Patron Medialny: Polskie Radio

Patroni Medialni: Rzeczpospolita, Młoda Gdynia, Sieci, Gazeta Bankowa, wGospodarce, Wpolsce.pl, Do Rzeczy, Niedziela, Radio Gdańsk, Radio Maryja, Telewizja Trwam, TVP3, TVP3 Gdańsk, Gazeta Polska, niezależna.pl, Nowe państwo, Stefczyk.info, PAP, Cire.pl, Siódma 9, Gość Niedzielny


Warto poczytać

 1. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 2. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 3. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 4. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 5. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 6. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 7. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

 8. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook