Jedynie prawda jest ciekawa


Feministki chcą pozbawić prof. Chazana kolejnej pracy

23.07.2014

Feministki domagają się od zarządu Centrum Medycznym Medicover usunięcia z pracy prof. Bogdana Chazana, który zasiada w Radzie Naukowej centrum. Wielki protest w tej sprawie rozpoczął podróżnik Wojciech Cejrowski. I Ty możesz pomóc profesorowi.

Na stronie codziennikfeministyczny.pl czytamy, że środowisko lewackie oburzyło się na oświadczenie Medicoveru, który broni znanego ginekologa.

„Prof. Bogdan Chazan pozostaje członkiem Rady Naukowej Medicover, w której konsultował zadania związane z opracowywaniem procedur działań medycznych z zakresu ginekologii i położnictwa. Wiedza i doświadczenie kliniczne prof. Bogdana Chazana w tej dziedzinie są niepodważalne i nie powinny być kwestionowane. Zadania prof. Bogdana Chazana w Radzie nie dotyczą i nigdy nie dotyczyły spraw, które mogłyby wywołać jakiekolwiek wątpliwości natury etycznej” — czytamy w oświadczeniu centrum medycznego.

Klientka kliniki grzmi, że jeśli prof. Chazan dalej będzie pełnił funkcję doradczą, to ona i wiele innych feministek, zrezygnują z usług Medicoveru.

„Szanowni Państwo! Oświadczenie zarządu firmy Medicover w sprawie p. Chazana uważam za oburzające. Lekarz, który łamie obowiązujące w Polsce prawo i oszukuje swoje pacjentki nie jest osobą godną zaufania i nie powinien doradzać żadnym podmiotom, ani publicznym, ani prywatnym w zakresie opracowania procedur medycznych. Dla mnie jako klientki państwa firmy fakt, iż zamierzają Państwo kontynuować współpracę z lekarzem, który nie szanuje prawa do decyzji swoich pacjentek jest szokujący. Informuję niniejszym, że dopóki p. Chazan jest członkiem Państwa Rady Naukowej, nie będę korzystać z usług Medicoveru” — napisała w „Codzienniku Feministycznym”.

To nie jedyna osoba, która grozi odejściem z tej prywatnej kliniki. Rezygnację z usług centrum medycznego rozważa także Wojciech Cejrowski. Podróżnik zrobi to jednak, jeśli Medicover ulegnie presji feministek i zwolni profesora Chazana.

„Szanowni, (…) taki oto list wysłałem do firmy Medicover, którą od kilku lat wynajmuję do leczenia mnie i moich pracowników: Szanowni Państwo, Uprzejmie proszę o zawiadomienie mnie czy to tylko dziennikarskie plotki, czy też rzeczywiście rozważają Państwo wyrzucenie profesora Bogdana Chazana ze swojej Rady Naukowej. Jeśli zdecydują się Państwo na usunięcie Profesora, ja wypowiem umowę, którą z Państwem zawarłem, gdyż od firmy medycznej oczekuję, że przy doborze kadry będzie kierować się kompetencjami medycznymi, nie zaś ideologią” - pisze Wojciech Cejrowski

Jeśli nie chcesz, by Medicover uległ feministkom i odwołał Bogdana Chazana, pójdź śladem Wojciecha Cejrowskiego i napisz do nich list z poparciem dla profesora!

Ruch feministyczny nie śpi. Gosc.pl poinformował, że do tej pory do Medicoveru przysłano 18 listów w sprawie odwołania prof. Chazana.

Listy z poparciem można wysyłać na e-mail: dok@medicover.pl

[fot: PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 2. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 3. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 4. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 5. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 6. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 7. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 8. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook