Jedynie prawda jest ciekawa


"Fakt" czepia się Patryka Jakiego! "Uwierzył że został gwiazdą"

23.12.2017
JakiFakt
"Fakt" czepia się Patryka Jakiego! "Uwierzył że został gwiazdą"

Poszło o określenie jako "słynnego" bloku w którym wychował się wiceminister sprawiedliwości. Dla "Faktu" to dowód na gwiazdorstwo Patryka Jakiego, podczas gdy to nie on "rozsławił" opolskie osiedle.

Dziennikarze "Faktu" nie zauważyli chyba, że blok Patryka Jakiego naprawdę stał się słynny, i to nie dzięki wiceministrowi sprawiedliwości, a dzięki... Gazecie Wyborczej, która zdjęciem z młodości Jakiego usiłowała najwidoczniej "wbić szpilę" przewodniczącemu komisji weryfikacyjnej ds warszawskiej reprywatyzacji. 


To jednak nie wszystko, bo "Wysłannik Faktu pojechał na miejsce. Porozmawiał z sąsiadami rodziny Jakich. W jednym wszyscy byli zgodni: ani blok słynny, ani wyjątkowy." A sam Jaki? Według jednej z zapytanych osób "niczym się nie wyróżniał". Tak, to prawda. Widocznie dziennikarze spodziewali się, że zwykły blok na osiedlu zostanie wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. A przyszli ministrowie od dziecka chodzą z aureolą.

Wreszcie redaktorom udało się znaleźć "haka" na Patryka Jakiego. Jeden z mieszkańców poskarżył się, że ten nie mówił mu "dzień dobry". Grzech z pewnością większej wagi niż przekręty reprywatyzacyjne w Warszawie, które od kilkunastu miesięcy ujawnia Komisja Weryfikacyjna. 

kh

Warto poczytać

 1. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 2. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 3. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 4. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

 5. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 6. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 7. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook