Jedynie prawda jest ciekawa


Działacze PO są konsekwentni. Po zabawach na plaży pojechali na Woodstock

03.08.2017

- Szef PO Grzegorz Schetyna przejechał na rozpoczynający się w czwartek 23. Przystanek Woodstock. W strefie promocyjnej regionu lubuskiego złożył podpis na symbolicznej tablicy "My, Europejczycy!".

Mówił, że jest dumny z festiwalu Woodstock i że takie imprezy trzeba wspierać.

Ostatni weekend parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej spędzali na plaży w Rowach  (woj. pomorskie), gdzie w ramach Klubu Obywatelskiego próbowali nawiać wypoczywających nad wodą Polaków na rozmowę na temat bieżących wydarzeń. Internauci zareagowali wówczas żartami, wyśmiewając pomysł pomysł polityków Platformy. 

Na Przystanku Woodstock Schetynie towarzyszyła grupa parlamentarzystów PO, m.in. były minister sprawiedliwości Borys Budka i b. minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, a także samorządowcy, m.in. z marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.

 Lider PO powiedział PAP, że festiwal, mimo swojej historii, ma ostatnio kłopoty. "Chciałem podkreślić, że on jest ważnym elementem większej całości, takiej obecności Polski w Europie. Ma swoją historię, swojego lidera, twórcę - Jurka Owsiaka i ma także niechętne spojrzenie MSWiA i polskiego rządu" - dodał szef PO.

"Dlatego tu jesteśmy, żeby podkreślić, że to jest dobra zabawa, ważne spotkanie. Jesteśmy dumni z tego festiwalu" - zaznaczył polityk. Zadeklarował, że Platforma chce wspierać uczestników Przystanku Woodstock, by mogli przyjeżdżać do Kostrzyna i bawić się. "Organizatorom takich imprez trzeba pomagać, a nie przeszkadzać" - przekonywał lider Platformy.

Marszałek Polak mówiła z kolei, że tablica z hasłem "My, Europejczycy!" jest potwierdzeniem tego, że Polska jest w Europie i że Polacy chcą w niej być. Zachęcała wszystkich przez megafon, by składali na niej swe podpisy. Jako pierwsi uczynili to politycy Platformy.

Według zapowiedzi biura prasowego PO, wraz ze Schetyną tablicę podpisać miał Jerzy Owsiak. Szefa WOŚP nie było jednak. Pytany o przyczyny jego nieobecności, lider PO odparł: "nie wiem, ma może swój scenariusz. My się umawialiśmy tutaj z samorządowcami lubuskimi i jesteśmy razem tutaj. Zapowiadaliśmy to od tygodnia".

Na pytanie PAP, czy łączenie zabawy i muzyki z polityką jest dobrym pomysłem, szef PO zapewnił: "to nie jest tak, że jesteśmy tu po to, żeby przemawiać ze sceny, czy żeby robić nachalną propagandę. "To trzeba bardzo dobrze rozdzielać, bardzo konsekwentnie. Ludzie nie lubią, jeśli ktoś im narzuca pewne rzeczy. My tutaj jesteśmy, żeby być ze sobą, żeby rozmawiać i jesteśmy otwarci, mamy Klub Obywatelski. Nie ma żadnego nacisku i narzucania się, bo nie powinno być. To jest czas wakacji, czas muzyki, niech zwycięża dobry nastrój" - podkreślił Schetyna.   

Spotkanie Klubu Obywatelskiego Platformy, z udziałem m.in. szefa Platformy, zaplanowano na godz. 15.30. Odbędzie się w Strefie Lubuskiej (Strefie Wolnego Mikrofonu) Przystanku Woodstock. 

W czwartek w Kostrzynie nad Odrą rozpocznie się 23. Przystanek Woodstock - jeden z największych festiwali muzycznych w Europie gromadzący co roku po kilkaset tysięcy uczestników. Impreza wystartuje oficjalnie o godz. 15 i potrwa do nocy z soboty na niedzielę. W granicznym Kostrzynie nad Odrą na Ziemi Lubuskiej odbywa się po raz 14.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. Jak zapewnia WOŚP Przystanek Woodstock nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych podczas Finału.

 PAP/mmd/ mkr/

fot. twitter

Warto poczytać

 1. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 2. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 3. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 4. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 5. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 6. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 7. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 8. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook