Jedynie prawda jest ciekawa


Dworczyk: zarzucanie Macierewiczowi związków z Rosją to "wybitna perfidia"

18.09.2017

Szef MON Antoni Macierewicz jest jednym z ludzi, którzy mają najpiękniejszą kartę opozycyjną; zarzucanie mu powiązań z Rosją jest "wybitną perfidią", prowadzoną przez część środowisk i niektóre media - powiedział wiceminister obrony Michał Dworczyk.

W poniedziałkowym wydaniu tygodnika "Sieci Prawdy", opublikowane zostały dwa teksty, dotyczące książki dziennikarza Tomasza Piątka pt. "Macierewicz i jego tajemnice". Zdaniem autorów tekstów, książka Piątka "to klasyczny przykład grafomanii i hochsztaplerki, a także podręcznikowy przykład paszkwilstwa". Autorzy wskazują także, że zmasowana kampania w zachodnich mediach, które bez żadnej refleksji przekazują "manipulacje i półprawdy zawarte w książce", ma niewiele wspólnego z dziennikarstwem, za to sporo z celowymi działaniami wymierzonymi w wizerunek Polski.

Dworczyk powiedział w poniedziałek w telewizji wPolsce.pl, że publikacja tygodnika "dobrze opisuje mechanizm budowania narracji polskiej i międzynarodowej o rzekomych powiązaniach ministra Macierewicza i zaniepokojeniu świata tym faktem", a także "mechanizm manipulacji, powtarzania plotek i pomówień, generowanych przez wąska grupę osób i w oparciu o wąską grupę osób".

- Często osoby, które tworzą teksty w Polsce również mają wpływ na teksty pojawiające się zagranicą, a następnie te zagraniczne (teksty) są cytowane jako wyraz niepokoju mediów zachodnich ws. ministra Macierewicza - tłumaczył Dworczyk.

Zdaniem wiceszefa MON, "bardzo dużo grup i środowisk ma interesy w tym, żeby atakować i niszczyć Macierewicza, człowieka, który - jak podkreślił - realizuje reformy, zarówno w polskich siłach zbrojnych, jak i w polskim przemyśle obronnym." - Antoni Macierewicz jest jednym z ludzi, którzy mają najpiękniejszą kartę opozycyjną, (był) wielokrotnie zatrzymywany, internowany, wieziony przez służby PRL. Człowiek, który zawsze wskazywał na zagrożenie ze strony Rosji -powiedział Dworczyk.

- Zarzucanie mu powiązania z Federacją Rosyjską jest wybitną perfidią, ale trzeba przyznać, konsekwentnie prowadzoną przez część środowisk opozycji i niektóre media - ocenił Dworczyk.

Książka Tomasza Piątka pt. "Macierewicz i jego tajemnice" - jak wynika z informacji podawanych przez wydawcę - opisuje i dokumentuje m.in."powiązania ministra z wybitnym gangsterem-finansistą Siemionem Mogilewiczem", który - jak podano - "współpracuje z sowieckim/rosyjskim wywiadem wojskowym GRU, jak również z samym Władimirem Putinem".

Pod koniec czerwca szef MON złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tomasza Piątka. Wcześniej, politycy opozycji wezwali ministra obrony, aby wytłumaczył się z powiązań z b. współpracownikami SB oraz służb ZSRR i Rosji, które wymienia w swej książce Tomasz Piątek.

PAP

Warto poczytać

 1. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia wzbudziła niesamowitą sympatię wśród internautów

 2. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 3. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

 4. katiehopkins20092018 20.09.2018

  Brytyjska dziennikarka w mocnych słowach o Polsce! Jej opinia o naszym kraju może zaskoczyć wiele osób

  Kate Hopkins to budząca ogromne kontrowersje brytyjska publicystka, którą do Polski zaprosił poseł Dominik Tarczyński.

 5. dziewczynki20092018 20.09.2018

  Sąd odebrał nieodpowiedzialnym rodzicom dwie córki. Były wychowywane „w zgodzie z prawami natury”

  Sąd Okręgowy w Zamościu zadecydował o odebraniu rodzicom dwojga dzieci. Dziewczynki były niedożywiane, nieszczepione, karmione niemal wyłącznie warzywami i owocami, a zamiast lekarza leczyła je znachorka.

 6. morawiecki-gersdorf-19092018 19.09.2018

  Morawiecki spotkał się z Gersdorf. Czego dotyczyła rozmowa premiera z sędzią?

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Rozmowy dotyczyły reform polskiego sądownictwa

 7. morawiecki19062018 19.09.2018

  Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko premierowi. "Sprawa nie podlegała rozpoznaniu w tym trybie"

  Pozew w trybie wyborczym, który Platforma Obywatelska złożyła we wtorek przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok nie jest prawomocny

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook