Jedynie prawda jest ciekawa


Duda zapowiada akcję "Sprawdzam polityka"

09.10.2015

"Tak, pani premier powinna się martwić naszą kampanią" - mówi szef "Solidarności" Piotr Duda w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". Te słowa są reakcją na oskarżenia ze strony Ewy Kopacz pod adresem związku.

Premier uważa, że kampania www.sprawdzampolityka.pl to dowód na polityczną działalność "Solidarności" i wsparcie dla partii politycznej.

"To nie nasza wina, że PiS, SLD, SP głosowały inaczej niż koalicja PO-PSL. Do tego dochodzi ordynarne oszustwo wobec górników, z którymi zawarła porozumienie i go nie dotrzymała. Tak, pani premier powinna się martwić naszą kampanią, która o tym przypomina" - mówi Duda.

"Jak człowiek, który dzięki nowelizacji kodeksu pracy stracił płatne nadgodziny, przypomni sobie, że to premier Kopacz mu to zafundowała, to liczę na to, że się wzburzy i przy wyborach wyśle tę panią polityczną emeryturę. Ją i innych szkodników" - dodaje szef "Solidarności".

Szef "Solidarności" opisał jak działa strona www.sprawdzampolityka.pl, podając statystyki wyświetleń. Okazuje się, że większość odwiedzających to użytkownicy z wielkich miast, korzystający z urządzeń mobilnych. Ci ludzie, to zdaniem Dudy, potencjalny elektorat Platformy.

"Ale kampania dopiero ruszyła, a my uruchamiamy jeszcze kilka działań, które będą ją wzmacniały. W trzecim dniu kampanii mamy blisko 20 tys. nowych użytkowników i blisko 200 tys. odsłon. Jeśli t tendencja się utrzyma, a mam nadzieję, że będzie lepiej, poprawimy wynik z eurowyborów, gdzie w trzy tygodnie zanotowaliśmy blisko 2 mln odsłon" - twierdzi Piotr Duda.

"Teraz rozumie pan, dlaczego Ewa Kopacz i jej otoczenie tak ostro atakują "Solidarność"" - podsumowuje.

mly/wPolityce.pl

[fot. wPolityce.pl/ANSA]

Warto poczytać

 1. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 2. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 3. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 4. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 5. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 6. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 7. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

 8. 1270rozenekkk 13.08.2018

  "Odsiecz" Rozenka: moja obietnica wyborcza - Warszawa wolna od faszyzmu i nacjonalizmu

  Warszawa powinna być wolna od faszyzmu, sił skrajnie nacjonalistycznych i od chuliganerii, to jest moja pierwsza obietnica wyborcza - zadeklarował w poniedziałek kandydat SLD na prezydenta stolicy Andrzej Rozenek.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook