Jedynie prawda jest ciekawa


Doradca Ćwiąkalskiego przebierał w łapówkach!

12.12.2016

Prokurator Zbigniew N. , doradca szefów resortu sprawiedliwości w czasie rządów koalicji PO-PSL, zasłynął z bardzo zróżnicowanego gustu, jeśli chodzi o przyjmowanie nielegalnych korzyści majątkowych. Czasem było to opłacenie pobytu w Hiszpanii czy biletów lotniczych, umeblowanie kuchni, pobyt w apartamencie nad morzem, a innym razem luksusowa kolacja. O zawrót głowy przyprawiają również sumy pieniędzy, jakie uzyskiwał w ramach nielegalnego procederu N.

W zamian prokurator załatwiał sprawy w Urzędzie Skarbowym, Krajowym Rejestrze Sądowym, a także  wpływał na decyzje w śledztwach prowadzonych przez swoich kolegów po fachu.

Pozycja Zbigniew N. była na tyle silna, że za łapówki był w stanie wpłynąć na los dwóch ważnych śledztw prowadzonych w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Jedno dotyczyło wymuszania łapówek, natomiast drugie - wyrządzenia strat w elektronowi Kozienice. Oba zostały umorzone. Co ciekawe, w tych dwóch sprawach padało nazwisko Jana B., znajomego prokuratora, niechlubnego bohatera afery podkarpackiej.

N. miał bardzo bogate doświadczenie we współpracy z resortem sprawiedliwości. Najpierw doradzał Zbigniewowi Ćwiąkalskiemu, później Andrzejowi Czumie, a także Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. Umowę z prokuratorem rozwiązał dopiero Jarosław Gowin. 

Prokurator przysłużył się również koledze Jana B., Andrzejowi W. Zbigniew N. zobowiązał się pomyślnie załatwić sprawy biznesmena w Krajowym Rejestrze Sądowym, Drugim Mazowieckim Urzędzie Skarbowym w Warszawie i Prokuraturze Apelacyjnej w Warszawie. Słowa dotrzymał, łączna kwota łapówek za tę „przysługę” -  48674,96 zł.

Na tym nie koniec. Prokuratura zarzuca Zbigniewowi N. także przyjęcie innych korzyści majątkowych. Prokurator, pełniąc jednocześnie funkcję doradcy ministra Ćwiąkalskiego, otrzymał 50 tys. zł za pomyślne załatwienie sprawy w NSA.

N. usłyszał również zarzut nakłaniania i ułatwiania Marianowi D. wręczenia korzyści majątkowej za nie mniej niż 60 tys. zł, byłej prokurator apelacyjnej w Rzeszowie, Annie H. Co ciekawe, funkcjonował wówczas również jako doradca ministra Krzysztofa Kwiatkowskiego.

W innym przypadku prokurator miał wziąć nie mniej niż 352 tys. zł od biznesmena Mariana D. za pomyślne załatwienie jego spraw. N. powoływał się wówczas na swoje wpływy w Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, w Prokuraturze Rejonowej w Leżajsku, Sądzie Rejonowym w Rzeszowie, Ministerstwie Sprawiedliwości, Krajowej Radzie Sądownictwa, Komisji Egzaminacyjnej do Przeprowadzenia Egzaminu Adwokackiego przy Ministrze Sprawiedliwości, Izbie Skarbowej w Rzeszowie.

Gah/tvp.info

[fot. wPolityce.pl/TVP Info]

Warto poczytać

 1. skandal21082018 21.08.2018

  Lalka z sex shopu z maską Jarosława Kaczyńskiego. Wokalista poderżnął jej gardło

  Do czego prowadzą lewicowy fanatyzm i ateizm? Oto najlepszy przykład zaślepienia przez chorą ideologię

 2. topr21082018 21.08.2018

  Wezwała TOPR bo była zmęczona. Ratownicy: Nie jesteśmy taksówką dla turystów

  Zdarza się, że turyści w Tatrach, nie mając sił na dalszą wędrówkę, dzwonią do ratowników górskich i żądają przewiezienia ich na dół. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wzywaniu pomocy, bo ktoś inny w tym czasie może naprawdę potrzebować pomocy.

 3. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 4. gajewskatrzaskowski21082018 21.08.2018

  Jest najpiękniejszą twarzą kampanii Trzaskowskiego. Do niedawna była podwładną Bartosza Kramka z „Otwartego Dialogu”

  „Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii” - informuje portal „natemat.pl”. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceprzewodniczącej PO w Warszawie i być może byłej szefowej zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog.

 5. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 6. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 7. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 8. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook