Jedynie prawda jest ciekawa


Dlaczego telewizja publiczna nie wyemitowała spotu Platformy Obywatelskiej? Jest odpowiedź rzecznika TVP!

09.05.2018
spotpo209052018
Dlaczego telewizja publiczna nie wyemitowała spotu Platformy Obywatelskiej? Jest odpowiedź rzecznika TVP!

Politycy Platformy Obywatelskiej zaalarmowali, iż telewizja publiczna odmówiła odpłatnej emisji reklamy "Marszu Wolności". W spocie znalazły m. in. ostre wypowiedzi Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego, a także zaproszenie na organizowany przez opozycję marsz. Zdaniem przedstawicieli PO, mamy do czynienia z próbą ograniczania swobody wypowiedzi w telewizji publicznej. Czy rzeczywiście tak jest? Czy ktoś próbuje cenzurować materiały emitowane w TVP?

Wiele wskazuje na to, że to jednak nie TVP zawiniło w tej sytuacji.

– Dom mediowy klienta chciał emitować spot 12 maja – pisze rzecznik TVP. Według przedstawicieli telewizji publicznej, gdy pojawiło się zapytanie od ludzi reprezentujących PO, czas antenowy był już sprzedany.

Spot odrzucono nie ze względu na treści, bo do analizy materiału w ogóle nie doszło.

– W momencie otrzymania zapytania czas reklamowy, o jaki pytał dom mediowy był już sprzedany. Z uwagi na powyższe nie dostaliśmy zlecenia, a spot nie przechodził kolaudacji – informuje TVP.

Czy w ogóle możliwa jest sytuacja, w której spot opozycji zostanie odrzucony ze względu np. na krytykę rządu? Według przedstawicieli telewizji publicznej do takiej sytuacji nie dojdzie.

– Automatycznie odrzucamy wyłącznie kampanie produktów, których reklama jest prawnie zakazana – mówi rzecznik TVP.

Czy to możliwe, że PO celowo zgłosiła się ze spotem zbyt późno do telewizji po to, aby później forsować narrację, iż mamy do czynienia z cenzurą? Wiele na to wskazuje. Jak mówi nam osoba pracująca w jednym z warszawskich domów mediowych, reklamy w TVP trzeba zawsze wykupić do 10 dnia miesiąca poprzedzającego emisję spotu.

– Tu spot musiałby zostać przesłany do telewizji do 10 kwietnia, ale i to nie zawsze pozwala na emisję reklamy. TVP ustala indywidualnie cenniki na każdy miesiąc, a reklamy nie można niestety wykupić na kilka miesięcy do przodu, regulamin TVP na to nie pozwala – mówi nam osoba zajmująca się na co dzień sprzedażą reklam.

Czy to możliwe, że ludzie obsługujący medialnie Platformę Obywatelską tego nie wiedzieli?

ac/tvp


Warto poczytać

 1. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 2. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 3. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 4. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 5. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 6. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 7. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 8. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook