Jedynie prawda jest ciekawa


Dezodorant challenge, przerażająca zabawa w sieci. Rodzice, uważajcie, to grozi przeszczepem skóry!

11.05.2018
deodorantchallenge
Dezodorant challenge, przerażająca zabawa w sieci. Rodzice, uważajcie, to grozi przeszczepem skóry!

Dezodorant challenge to kolejny pomysł dzieci i nastolatków na spędzanie wolnego czasu. O tym, iż „niewinna zabawa” może skończyć się prawdziwą tragedią, poinformowała matka jednej z dziewczynek, której grozi przeszczep skóry.

– Rzadko to robię, ale tu chciałabym, aby post był szeroko rozprzestrzeniony. Rodzice, pokażcie proszę dzieciom te zdjęcia – zaapelowała Jamie Prescott, której córka wzięła udział w „zabawie”. – To są rezultaty czegoś znanego jako „dezodorant challenge” – napisała matka i wkleiła zdjęcia swojej poparzonej córki.

Dziewczynce grozi teraz przeszczep sporych partii skóry na rękach, ma chemiczne oparzenia i ogromne bąble wypełnione ropą.

Ellie – tak ma na imię ofiara internetowego szaleństwa – opowiedziała swojej mamie o szczegółach wyzwania określonego jako „dezodorant challenge”. Jak nietrudno się domyśleć, pomysł polega na tym, aby jak najdłużej wytrzymać rozpylanie dezodorantu w jednym miejscu na skórze. Niesamowity ból, który towarzyszy „zabawie” trzeba znosić przez kilka albo nawet kilkanaście minut.

Brytyjka apeluje do rodziców, aby zwrócili uwagę by ich dzieci nie padły ofiarą podobnego szaleństwa. My również przyłączamy się do apelu, zwłaszcza, że podobne absurdalne zabawy rozchodzą się po sieci niezwykle szybko i z pewnością są popularne także w Polsce.

ac/źr. Dziennik Zachodni/FB


Warto poczytać

 1. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 2. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 3. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 4. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 5. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 6. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 7. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 8. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook