Jedynie prawda jest ciekawa


Czy to już sezon pielgrzymkowy? Wałęsa chce odwiedzić protestujących w Sejmie

18.05.2018
ProtestWalesa
Czy to już sezon pielgrzymkowy? Wałęsa chce odwiedzić protestujących w Sejmie

Janina Ochojska, Wanda Traczyk-Stawska, kardynał Kazimierz Nycz, a teraz Lech Wałęsa. Czy to jeszcze wspieranie protestu, czy już po prostu szukanie blasku fleszy?

- Informuję protestujących niepełnosprawnych i ich opiekunów że bede u Was w {sejmie] w poniedziałek 21 maja - poinformował za pośrednictwem Twittera Lech Wałęsa (pisownia oryginalna). To reakcja na słowa jednego z protestujących, Jakuba Hartwicha. - Panie prezydencie Lechu Wałęsa, będzie nam bardzo miło, jeśli nas pan wesprze i odwiedzi nas tu w Sejmie. Prosimy o wsparcie i serdecznie zapraszamy - apelował Hartwich.

Były prezydent przekonuje, że chce porozmawiać z protestującymi. - Wszystkim Polakom zależy na zakończeniu protestu i rozwiązaniu problemu - twierdzi. Według Wałęsy marszałek sejmu Marek Kuchciński docenia powagę sytuacji "skoro z protestującymi mógł sie spotkac Ekscelencja kardynał Kazimierz Nycz."

Lech Wałęsa zaapelował również do swoich zwolenników pod Sejmem "o zachowanie spokoju i obywatelskiej powagi." - Sprawa jest bardzo powazna i emocje nie sa wskazane - przekonuje.

Jak poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu "Prezydent Lech Wałęsa, jako była głowa państwa, ma swobodny wstęp do budynków Parlamentu, bez okazywania jakichkolwiek dokumentów. Poniedziałkowe spotkanie odbędzie się zgodnie z jego życzeniem".


kj
Fot: PAP/wikicommons

Warto poczytać

 1. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 2. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 3. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

 4. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 5. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook