Jedynie prawda jest ciekawa


Czy MSZ zareaguje na działania MON Rosji?

04.01.2012

Rosyjskie ministerstwo obrony straszy, że Polska chce odebrać Białorusi Grodno i Brześć. Jak informuje na swoich stronach telewizja Biełsat, według MON Rosji wręcz „rościmy sobie pretensje” do ziem, które kiedyś należały do Polski.

Stworzony przez rosyjski sztab generalny schemat „Zagrożenia wojskowego bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej” opisuje terytorialne zaszłości między sąsiadami Rosji i Białorusi. Według rosyjskich wojskowych części terytorium Rosji chcą oderwać Norwegia, Finlandia, Łotwa, Litwa i Niemcy.

Według moskiewskich dowódców Polacy ostrzą sobie zęby na zachodnią Białoruś.

Dokument zamieszczony na stronach Izby Społecznej Federacji Rosyjskiej jest poważnym materiałem, podpisanym przez rosyjskiego wiceministra obrony Nikołaja Makarowa. W ministerstwie przedstawiono go jeszcze w listopadzie.

Jak zaznacza Biełsat, rosyjskie poglądy współgrają ze słowami prezydenta Łukaszenki, który rok temu oskarżał Polskę o zakusy na białoruskie terytorium. Łukaszenka podczas wystąpienia przed białoruskim parlamentem w styczniu 2010 r. powiedział: - W Polsce niektórzy śnią i widzą: granica nie tam. Granica powinna być pod Mińskiem. Stalin granice ustanowił nie tam gdzie trzeba. Na razie jednak, cytowana przez regionby.ru, oficjalna doktryna obronna Białorusi stwierdza, że białoruska granica nie jest obecnie przedmiotem sporów i, że żadne państwo nie stanowi potencjalnego zagrożenia militarnego.

Dokument rosyjski trzeba jednak potraktować poważnie, być może jako jeden z elementów przygotowania do rozmieszczenia kolejnych rakiet w okolicach granicy z Polską.

Czy na te kłamstwa zareagują polskie władze?

ruk

[Fot. oprf.ru]

Warto poczytać

 1. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 2. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 3. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 4. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 5. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 6. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 7. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook