Jedynie prawda jest ciekawa


Częściowo wstrzymany ruch pociągów na Dworcu Centralnym

21.08.2017

- W związku z ewakuacją Dworca Centralnego w Warszawie w poniedziałek po południu część pociągów została wstrzymana na trasie, część będzie kierowana przez Warszawę Śródmieście - poinformowała Joanna Kubiak z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych.

W związku ze znalezieniem podejrzanego pakunku w poniedziałek po południu ewakuowano podróżnych z  dworca.

"Około godziny 16.30 otrzymaliśmy informacje o podejrzanym pakunku na Dworcu Centralnym w Warszawie. Pakunek znajdował się na górnej kondygnacji pod schodami. Obecnie pirotechnicy policyjni

prowadzą działania. Ewakuowany został cały dworzec, zabezpieczony został także teren przyległy,  czyli Al. Jerozolimskie od ul. Marszałkowskiej do Jana Pawła" - powiedziała PAP Ewa Sitkiewicz z sekcji prasowej KSP.

Na razie nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia, na miejscu jest specjalny robot pirotechniczny.

Jak podała Kubiak, wstrzymane są te pociągi, które powinny zatrzymywać się na peronie 1 i 2 Dworca Centralnego. "Mamy nadzieję, że niedługo akcja się zakończy i będzie można puścić ruch pociągów (...) do tego czasu są wygłaszane komunikaty na temat aktualnej sytuacji i jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami, które decydują o tym, kiedy ruch będzie wznowiony" - dodała.

"Na tę chwilę pociągi nie wjeżdżają na peron 1 i 2 Dworca Centralnego. Te perony zostały wyłączone. 

Ruch odbywa się normalnie po 3 i 4 peronie" - powiedziała Katarzyna Grzduk z biura prasowego PKP SA. Jak zaznaczyła, sytuacja jest "bardzo dynamiczna oraz że "wyłączona jest hala główna i część Galerii".

PAP/maja/ krm/ ktl/ malk/

fot. 

Wschodnia elewacja dworca Warszawa Centralna i fragment ulicy Emilii Plater / Radek Kolakowski / wikimedia commons

Warto poczytać

 1. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 2. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 3. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 4. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 5. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 6. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 7. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 8. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook