Jedynie prawda jest ciekawa


Czas na partię Petru i Biedronia? Jest odpowiedź Prezydenta Słupska!

11.05.2018
BiedronPetru
Czas na partię Petru i Biedronia? Jest odpowiedź Prezydenta Słupska!

Czy na gruzach Nowoczesnej już wkrótce pojawi się nowe ugrupowanie? Politycy tej partii związani z Ryszardem Petru chcieliby, aby jedną z jego twarzy został obecny Prezydent Słupska Robert Biedroń.

Takie rozwiązanie forsowała na kilka godzin przed odejściem z Nowoczesnej Ryszarda Petru Joanna Schmidt, która na antenie RFM Fm stwierdziła, że "Widziałabym tam takich ludzi jak Robert Biedroń, Barbara Nowacka, Ryszard Petru, Krzysztof Mieszkowski i wielu innych polityków. Wspólny mianownik? Muszą być wspólne wartości. To nie musi być koniecznie wspólny program, tylko te wartości na poziomie ‘meta’." Jak dodała Schmidt "To miałaby być partia liberalna, społeczna."

Z kolei 2 dni temu o możliwej współpracy pomiędzy Joanną Scheuring-Wielgus i Robertem Biedroniem pisała Wirtualna Polska. - Stronnicy Katarzyny Lubnauer oskarżają posłankę Scheuring-Wielgus o kłamstwo, mówią o uldze po jej odejściu. Ona sama ma zacząć współpracę ze środowiskiem lewicy i Robertem Biedroniem - przekonywał Michał Wróblewski z wp.pl Z kolei Renata Grochal z Newsweeka sugerowała, że nowe ugrupowanie miało by powstać na przyszłoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego. To mogłaby być ciekawa próba, bo w tych wyborach od początku dominuje niska frekwencja, co zwiększyłoby szanse na sukces wyborczy partii, rzecz jasna pod warunkiem, że udałoby się jej zdyscyplinować swój elektorat. 

Wygląda jednak na to, że z planu na utworzenie nowej partii na razie nic nie wyjdzie. - 👉 Nie prowadzę rozmów i nie zakładam partii z byłymi politykami .N, chociaż dobrze im życzę. 💪Parafrazując: ‚bo w tym cały jest abaras, żeby wszystkie strony chciały naraz’. Ja nie chcę, bo jestem prezydentem Słupska i tak zostanie do końca kadencji. Kropka.✌️ - napisał dziś na Twitterze Robert Biedroń. Czy to definitywnie przekreśla szanse na nowe ugrupowanie. Niekoniecznie, bo w przypadku przegranej w tegorocznych wyborach samorządowych Biedroń z pewnością będzie chciał nawiązać współpracę z byłymi politykami Nowoczesnej. Tyle że wówczas jego nazwisko spadłoby na politycznej "giełdzie". 


kh
Fot: TVPINFO/PAP

Warto poczytać

 1. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 2. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 3. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 4. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 5. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 6. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook