Jedynie prawda jest ciekawa


Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

22.07.2018
dawid-winiarski-22072018
Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej. Wszystko za sprawą protestujących przeciwko rządowi politykom totalnej opozycji oraz ugrupowań im przychylnych jak „Obywatele RP”. Efektem tych protestów były kilkukrotne starcia z policje. W ich wyniku funkcjonariusze zatrzymali kilka osób, w tym Dawida Winiarskiego, który miał być przez policjantów podduszany, bity oraz odnieść rany, przez które trafił do szpitala.

Dawid Winiarski z marszu stał się nowym „męczennikiem” opozycji oraz ofiarą „przychylnej rządowi policji”. Jego zdjęcie w kołnierzyku medycznym obiegło wszystkie serwisy społecznościowe. Wydać by się mogło, że Winiarski stał się rzeczywiście ofiarą brutalnej interwencji funkcjonariuszów policji. Tymczasem bohater totalnej opozycji szybko opuścił zakład medyczny. Co więcej, praktycznie od razu pojawił się na kolejnych demonstracjach. Bez bandaży, bez kołnierzyka. Czyżby „męczennik opozycji” był oszustem, który tylko symulował swój „ciężki stan”?

Jego stan totalna opozycja kreuje tak jak na tweetach powyżej. Tymczasem wiele wskazuje na to, iż jest to zwykła manipulacja.

A tak wyglądało jego zachowanie względem funkcjonariuszy policji.


Nie jest znane stanowisko samego Dawida w tej sprawie. Być może rzeczywiście coś mu się stało, ale szybko powrócił do sił dzięki lekarzom oraz własnej determinacji. A być może symulował, aby nadać sprawie większego rozgłosu albo chciał się w jakiś sposób "wypromować" w mediach, przede wszystkim opozycyjnych? Gdyby tak było, to warto przypomnieć jego słowa, które opublikował 13 kwietnia na swoim Facebooku "niektórzy chodzą na protesty tylko się lansować. żenada" (pisownia oryginalna)

JD/ za Facebook/ za Twitter


Warto poczytać

 1. jaki18062018 19.08.2018

  P. Jaki zaprezentował skład sztabu wyborczego. Marszałek Senatu szefem komitetu poparcia

  Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował swój sztab wyborczy

 2. pawlowicz17082018 19.08.2018

  Krystyna Pawłowicz jak zwykle mocno na Twitterze „Cel opozycji – PiS wywieźć do Oświęcimia i zagazować”

  Wpisy prof. Krystyny Pawłowicz na Twitterze często wzbudzają skrajne emocje zarówno u jej zwolenników, jak i przeciwników. Posłanka nie boi się używać na portalu mocnych słów, dlatego też jej tweety wzbudzają zwykle sporo kontrowersji

 3. fregata-19082018 19.08.2018

  Zakup australijskich fregat jest opłacalny dla Polski?

  Ministerstwo Obrony Narodowej będzie analizowało, czy zakup australijskich fregat jest korzystny - mówił w niedzielę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak podkreślił, w sprawie fregat "nigdy nie padały deklaracje", że sprawa zakupu jest przesądzona

 4. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 5. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 6. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 7. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 8. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook