Jedynie prawda jest ciekawa


Cóż za wspaniała informacja! Tegoroczny dzień dziecka zostanie na długo zapamiętany przez 9-latkę

01.06.2018
people-2585733960720
Cóż za wspaniała informacja! Tegoroczny dzień dziecka zostanie na długo zapamiętany przez 9-latkę

1 czerwca każdego roku to dzień, kiedy dzieci, w ramach ich święta, są obdarowywane prezentami ze strony swoich rodziców, dziadków, wujków czy znajomych. Pewna 9-letnia Polka zapamięta ten dzień szczególnie.

Blisko dwa lata temu bohaterka tego artykułu została wywieziona przez swoją matkę do Szkocji. Jednakże zamiast spędzać miło czas, dziewczynka przeżywała osobistą tragedię. Zaniedbywana przez matkę, w końcu została jej odebrana i umieszczona w rodzinie zastępczej we wrześniu 2017 roku.

Pomoc dziewczynce zaoferował jej ojciec, który nigdy nie został pozbawiony praw rodzicielskich do sprawowania opieki nad nią. Problemem stały się kwestie proceduralne, głównie związane z zakazem wyjazdu jego córki ze Szkocji, który złożyła jej matka do sądu w Szkocji. Z tego powodu zwrócił się do Ministerstwa Sprawiedliwości o pomoc, które szybko postanowiło działać. We współpracy z konsulem RP w Edynburgu, Ireneuszem Truszkowim oraz szkockimi władzami starało się działać jak najszybciej to możliwe by zapewnić pomoc dziewczynce i wspomóc zdesperowanego ojca.

Oprócz niezbędnych dokumentów wymagany był także wywiad środowiskowy polskiej szkoły, do której chodziła obecnie dziewięcioletnia dziewczynka, a także osobiste stawiennictwo ojca na przesłuchaniu w Edynburgu. Dzięki pomocy i zaangażowaniu szkockiego prawnika działającego w sprawie, a także pomocy polskich i szkockich władz, misja sprowadzenia dziewczyny okazała się sukcesem i dziś została oficjalnie potwierdzona przez oficjalną stronę internetową Ministerstwa Sprawiedliwości. Dziewięciolatka będzie mogła powrócić do rodzimego Lublina 3 lipca, kiedy zostanie ostatecznie potwierdzona decyzja potwierdzona o możliwości jej wyjazdu Wysp Brytyjskich.

MS/ JD


Warto poczytać

 1. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

 2. katiehopkins20092018 20.09.2018

  Brytyjska dziennikarka w mocnych słowach o Polsce! Jej opinia o naszym kraju może zaskoczyć wiele osób

  Kate Hopkins to budząca ogromne kontrowersje brytyjska publicystka, którą do Polski zaprosił poseł Dominik Tarczyński.

 3. frasyniuk20092018 20.09.2018

  Frasyniuk apeluje, aby doność na Polskę? „Niech nas skarżą!”

  Kontrowersyjne słowa zmieścił na swoim Twitterze Władysław Frasyniuk. „Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą” - przekonuje.

 4. dziewczynki20092018 20.09.2018

  Sąd odebrał nieodpowiedzialnym rodzicom dwie córki. Były wychowywane „w zgodzie z prawami natury”

  Sąd Okręgowy w Zamościu zadecydował o odebraniu rodzicom dwojga dzieci. Dziewczynki były niedożywiane, nieszczepione, karmione niemal wyłącznie warzywami i owocami, a zamiast lekarza leczyła je znachorka.

 5. morawiecki-gersdorf-19092018 19.09.2018

  Morawiecki spotkał się z Gersdorf. Czego dotyczyła rozmowa premiera z sędzią?

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Rozmowy dotyczyły reform polskiego sądownictwa

 6. morawiecki19062018 19.09.2018

  Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko premierowi. "Sprawa nie podlegała rozpoznaniu w tym trybie"

  Pozew w trybie wyborczym, który Platforma Obywatelska złożyła we wtorek przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok nie jest prawomocny

 7. ZiemkiewiczUK 19.09.2018

  Ostra wypowiedź Ziemkiewicza o Platformie. Publicysta tym razem przesadził?

  Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz kolejny raz rozgrzał dyskusje na polskim Twitterze. Wszystko za sprawą jego komentarza odnoszącego się do najnowszego sondażu Kantar Public, w którym nie szczędził słów krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej

 8. trzaskowski17082018 19.09.2018

  Trzaskowski dzieli Warszawiaków? Zabawna wpadka kandydata PO

  Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News odniósł się do prowadzonej przez niego kampanii wyborczej. Jak sam przyznał, zabiega głównie o głosy „warszawiaków z krwi i kości”. Internauci uważają, że poseł PO dzieli mieszkańców stolicy i powoli przerabiają jego hasła wyborcze

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook