Jedynie prawda jest ciekawa


Co dalej z Antonim Macierewiczem?

09.12.2017
1270antonimacierewiczniezlomny
Co dalej z Antonim Macierewiczem?

Szef MON Antoni Macierewicz utrzyma swoją pozycję w rządzie Mateusza Morawieckiego - uważa europoseł, członek komitetu politycznego PiS Ryszard Czarnecki. Skład gabinetu będzie wypadkową decyzji prezesa PiS - dodał.

Prezydent Andrzej Duda przyjął w piątek dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował na premiera Mateusza Morawieckiego. Wotum zaufania dla rządu Morawieckiego w Sejmie zaplanowano na wtorek.

"Uważam, że w tym nowym rządzie Antonii Macierewicz jako szef MON będzie" - powiedział w sobotę w RMF FM Ryszard Czarnecki. Dodał, że nie widzi powodu, dlaczego Macierewicza w rządzie miałoby nie być. Zdaniem europosła jest to "dla Mateusza Morawieckiego oczywista oczywistość, że Antonii Macierewicz w tym rządzie - starym-nowym rządzie, rządzie Rzeczpospolitej Polskiej - będzie".

Czarnecki pytany, czy decyzje dotyczące składu nowego rządu będzie podejmował premier Morawiecki stwierdził, że "w pewnym sensie na pewno tak". "To będzie rząd, który będzie wypadkową - mówię to bardzo wprost - (...) decyzji, które będą zapadały we władzach Prawa i Sprawiedliwości a także we władzach naszych koalicyjnych partii" - podkreślił. Dodał, że jego zdaniem premier "Mateusz Morawiecki stworzy rząd (...), ale kształt ostateczny będzie wypadkową decyzji politycznych Jarosława Kaczyńskiego". Według Czarneckiego prezes PiS "będzie miał tutaj bardzo istotny głos", natomiast "premier Mateusz Morawiecki będzie miał wpływ na decyzje personalne".

Czarnecki zaznaczył, że PiS w jeszcze większym stopniu niż do tej pory będzie stawiał na kwestie gospodarki, rozwoju i nowych miejsc pracy. "Ale nie będzie to alternatywa do kwestii socjalnych, społecznych, których twarzą będzie pani premier Beata Szydło jako wicepremier starego-nowego rządu, tylko będzie to koniunkcja, będziemy zajmować się i jednym i drugim" - mówił.

"Mateusz Morawiecki jest dobrze odbierany przez przedsiębiorców, także przez ludzi, którzy nie mają nad swoim łóżkiem zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego. Budzi podziw dla swojej wiedzy ekonomicznej" - uważa Czarnecki.

(PAP), fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Warto poczytać

 1. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 2. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 3. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 4. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 5. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 6. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook