Jedynie prawda jest ciekawa


Ciąg dalszy upokorzeń Petru? Nie zostanie szefem klubu Nowoczesnej. Lubnauer chce mieć go pod ręką

27.11.2017
Petru27112017
Ciąg dalszy upokorzeń Petru? Nie zostanie szefem klubu Nowoczesnej. Lubnauer chce mieć go pod ręką

Jeśli Ryszard Petru wyrazi taką chęć, będzie mógł zostać wiceprzewodniczącym Nowoczesnej - zapowiedziała w poniedziałek nowa szefowa partii Katarzyna Lubnauer. Poinformowała też, że musi z liderem PO Grzegorzem Schetyną ustalić kwestie dotyczące jego wcześniejszego porozumienia z Petru,

Lubnauer pytana w poniedziałek w Polsat News, jakie stanowisko może zaproponować Ryszardowi Petru, podkreśliła, że to on musi określić, jakie widzi dla siebie miejsce. Dodała, że jest umówiona z Petru na rozmowę.

- Jeśli tylko będzie chciał być wiceprzewodniczącym, to ja absolutnie uważam, że ma tę możliwość - zapowiedziała. Zdaniem Lubnauer Petru mógłby równocześnie zasiadać w tzw. Radzie Mędrców, czyli w gremium, które miałoby wypracowywać rozwiązania programowe dla Nowoczesnej. Jej zdaniem jako ekonomista Petru mógłby być w pewnym stopniu "kontrpropozycją dla Mateusza Morawieckiego".

- Żeby pokazać, że po stronie opozycji jest pomysł na to, co zrobić z polską gospodarką po czasach PiS-u - oceniła.

Pytana, czy w imię jedności partii byłaby w stanie zaproponować Petru funkcję szefa klubu, Lubnauer oceniła, iż nie sądzi, że ten byłby zainteresowany taką funkcją. Przypomniała, że jasno deklarowała, iż w przypadku wygranych wyborów chciałaby, aby to stanowisko objęła posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

W sobotę Lubnauer, która tego dnia została wybrana na nową szefową Nowoczesnej, mówiła w TVN24, że na razie nie ma porozumienia między Nowoczesną a PO ws. kandydata na prezydenta Warszawy. Dodała, że obie partie muszą jeszcze raz po partnersku poukładać układankę związaną z wyborami samorządowymi. W czwartek Schetyna i Petru poinformowali, że poseł PO Rafał Trzaskowski jest wspólnym kandydatem obu partii na prezydenta stolicy; polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej ma zostać wiceprezydentem.

- Musimy porozmawiać o tym, jakie są nasze cele, a według mnie naszym celem jest zwycięstwo opozycji w każdych kolejnych wyborach w najbliższych latach - mówiła w poniedziałek w Polsat News Lubnauer. Jak wskazała, w najbliższych czasie szykuje się "maraton wyborczy", czyli wybory samorządowe, wybory do Parlamentu Europejskiego oraz wybory parlamentarne.

Powtórzyła, że mając to w perspektywie należy zbudować silną opozycję. Zdaniem Lubnauer porozumienie zawarte między Petru a szefem PO ws. kandydatury Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy może być "pewną bazą" do rozpoczęcia rozmów. Podkreśliła, że nie może ono dotyczyć tylko jednego miasta.

Na uwagę, że według Petru zawarte porozumienie miało też dotyczyć Krakowa, w którym Nowoczesna miała mieć inicjatywę przedstawienia własnego kandydata, Lubanuer podkreśliła, że nie znała szczegółów tego porozumienia. - Nie znam żadnego dokumentu, który pokazywałby, jaki kształt ma to porozumienie. Muszę usiąść z Grzegorzem Schetyną i ustalić, jakie są dalsze elementy tego porozumienia - powiedziała.

- Nie uczestniczyłam w żadnych rozmowach z Grzegorzem Schetyną na temat porozumienia z Platformą - to jest jedna kwestia. Druga kwestia - na 10 minut przed konferencją Ryszard Petru mnie poinformował, że będzie taka konferencja, gdzie będzie mówił o sojuszu, nawet nie podając mi nazwiska Trzaskowskiego jako naszego wspólnego kandydata na prezydenta - podkreśliła posłanka.

Lubnauer dodała, że do tej pory w żadnej rozmowie, w której uczestniczyła, nie pojawiała się propozycja, by poprzeć kandydaturę posła PO.

PAP
Fot: PAP/Leszek Szymański

Warto poczytać

 1. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 2. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 3. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 4. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 5. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook