Jedynie prawda jest ciekawa


Chełstowski znowu w akcji. Współtwórca KOD wzywa do utworzenia "państwa nadziemnego"

29.08.2017

- Gdy władza wprowadza dyktaturę "nowego rodzaju" nie mamy innego wyjścia - napisał na swoim profilu społecznościowym jeden z twórców Komitetu Obrony Demokracji.

Wydawać by się mogło, że po opublikowaniu swojego poradnika "Jak żyć w dyktaturze" ("1. Udawaj, że jesteś zwolennikiem pis. Wtedy Twoje miejsce pracy będzie bezpieczne. Przetrwaj. 2. Nie wychylaj się. W wszelkich rozmowach delikatnie popieraj wszystko to co mówią pisowcy. 3. Odkładaj komórkę do innego pokoju, jak rozmawiasz z Przyjaciółmi którzy myślą tak jak Ty.") twórca festiwali w Jarocinie nie może już niczym szczególnym zaskoczyć.

Rzeczywistość okazała się jednak inna. Komentarz Chełstowskiego na jednym z forów internetowych opublikował dziś profil "Żelazna Logika".

Jak widać, "państwo nadziemne" nie zamierza klonować polskiego państwa podziemnego. Przeciwnie, jak pisze Chełstowski, ma ono mieć "niewidzialne struktury". Z uwagi na to, że nie wiadomo, co w przyszłości stanie się z Facebookiem, najbezpieczniej będzie zapisywać wszystko na papierze i spotykać się w małych grupkach, uśmiechając się do siebie. 

Cóż, państwo nadziemne wydaje się być kosmicznym pomysłem, ale do nieziemskich projektów współcześni "opozycjoniści" coraz bardziej nas przyzwyczajają. 

Walter Chełstowski, tworca Owsiaka i KOD. Niestety zabrał się tez za tworczosc artystyczną, a swe dzielo wlasnie zaprezentował swiatu. pic.twitter.com/hdvD8SoLuc

Fot:wikicommons

Warto poczytać

 1. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 2. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 3. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 4. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 5. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook