Jedynie prawda jest ciekawa


Cenckiewicz o propozycji Wałęsy: nie posiada jakiejkolwiek zdolności honorowej, jest człowiekiem zakłamanym

14.03.2018
CenckiewiczWalesa
Cenckiewicz o propozycji Wałęsy: nie posiada jakiejkolwiek zdolności honorowej, jest człowiekiem zakłamanym

Nie zamierzam się z nim spotykać i dyskutować o jego agenturalnej przeszłości, która - jak już wspomniałem na wstępie - jest rozstrzygnięta - poinformował za pośrednictwem Facebooka dr Sławomir Cenckiewicz, odnosząc się do propozycji debaty wysuniętej przez Lecha Wałęsę.

- Pan Cenckiewicz pobrudził mój i mojej rodziny życiorys - napisał we wtorek na twitterze Wałęsa, dodając że historyk podważył jego "kierowniczą rolę w walce z komunizmem". Według Wałęsy Cenckiewicz dokonywał tego w swoich książkach, różnych publikacjach i wystąpieniach publicznych na całym świecie, a szczególnie na terenach kościelnych. 

- Oświadczam publicznie ze 99% negatywnych ocen, osądów i informacji głoszonych jest zmyślonymi perfidnymi kłamstwami i pomówieniami - napisał Wałęsa i zaproponował "publiczne otwarte telewizyjne spotkanie jeden na jeden". Debatę miałaby poprowadzić jedna osoba - na przykład duchowny - jednak nie zadawałby on pytań, a jedynie pilnował czasu na wypowiedź oraz jej kultury.

Na koniec Wałęsa zaapelował do internautów o pomoc - "nadsyłanie wylacznie merytorycznych tematów i pytań które wymagają wyjaśnienia i pomogą prowadzącemu."

Do tej propozycji odniósł się już dr Sławomir Cenckiewicz. Według niego fakt, że krakowski Instytut Ekspertyz Sądowych wydał już swój werdykt potwierdzający autentyczność akt TW "Bolka" zamknął ostatecznie sprawę agenturalności Wałęsy i tym samym konfrontacyjną debatę na ten temat czyni bezprzedmiotową.

Cenckiewicz przypomniał również o atakach jakie ze strony zwolenników byłego prezydenta uderzały w niego i w jego rodzinę. - Pomijam w tym miejscu setki ordynarnych i niecenzuralnych wypowiedzi i wpisów obrażających przede wszystkim moją Mamę, ale też śp. Ojca i mnie! Szacunek dla Rodziców, zwłaszcza dla mojej Mamy, która mnie przez całe życie samotnie wychowywała, nie pozwala mi spotykać się z człowiekiem, który publicznie szargał Jej dobre imię - jako kobiety i najbliżej mi osoby - napisał Cenckiewicz, przypominając jednocześnie że w zeszłym roku były prezydent publicznie obarczył go winą za śmierć swojego syna. 

- Lech Wałęsa nie posiada jakiejkolwiek zdolności honorowej, jest człowiekiem zakłamanym i złej woli, w związku z tym nie zamierzam się z nim spotykać i dyskutować o jego agenturalnej przeszłości, która - jak już wspomniałem na wstępie - jest rozstrzygnięta - przekonuje Cenckiewicz.

Naukowiec przypomniał, że już kilkukrotnie deklarował wolę dyskusji z Wałęsą, ten jednak za każdym razem ostatecznie z niej rezygnował.

Cenckiewicz poinformował także, że jeszcze w tym roku opublikuje tom dokumentów na temat Wałęsy, w tym całość teczki personalnej i roboczej TW "Bolka" w naukowym opracowaniu. 

- Prawdy o Wałęsie już nikt i nic zatrzymać nie może! - podsumował swój wpis Cenckiewicz.kh
Fot: wpolityce.pl/wikicommons


Warto poczytać

 1. 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

 2. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

 3. siemoniak-rabiej-i-duda-20082018 20.08.2018

  Kolejny fake news? Pracownik kancelarii prezydenta prostuje manipulacje opozycjonistów

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wspólnie z małżonką odbywają służbową wizytę w Australii oraz Nowej Zelandii. Celem podróży była m.in. rozmowa z premierem Australii Malcolmem Turnbullem na temat poszerzenia współpracy wojskowej pomiędzy krajami

 4. 1270adamowiczgdans 20.08.2018

  Adamowicz tłumaczy swoją decyzję dotyczącą obchodów na Westerplatte „Została źle przekazana ministrowi Błaszczakowi”

  Będzie wojsko, wojsko zawsze miało być - powiedział w poniedziałek w "Radiu Gdańsk" prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odnosząc się do programu uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

 5. trzaskowski-i-kandydat-20082018 20.08.2018

  Nawet wyborcy Trzaskowskiego mają go dość? „Niech Pan ustąpi”

  Choć kampania wyborcza jeszcze nie ruszyła, Rafał Trzaskowski ma się czego obawiać

 6. Jaroslaw-Kaczynski-na-wakacjach-20082018 20.08.2018

  Jarosław Kaczyński zatroskany stanem opozycji w Polsce? Wymowne zdjęcia z wakacji prezesa PiS

  Beskid Sądecki stał się celem wakacyjnej podróży prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Zdjęcia z jego wędrówek po okolicznych górach zamieścił na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński

 7. jaki18062018 19.08.2018

  P. Jaki zaprezentował skład sztabu wyborczego. Marszałek Senatu szefem komitetu poparcia

  Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował swój sztab wyborczy

 8. pawlowicz17082018 19.08.2018

  Krystyna Pawłowicz jak zwykle mocno na Twitterze „Cel opozycji – PiS wywieźć do Oświęcimia i zagazować”

  Wpisy prof. Krystyny Pawłowicz na Twitterze często wzbudzają skrajne emocje zarówno u jej zwolenników, jak i przeciwników. Posłanka nie boi się używać na portalu mocnych słów, dlatego też jej tweety wzbudzają zwykle sporo kontrowersji

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook