Jedynie prawda jest ciekawa


CBŚP rozbiło narkotykowy multigang

15.12.2016

CBŚP rozbił grupę przestępczą, która przemyciła ponad 40 kg kokainy i 200 kg haszyszu. Akcję przeprowadziło ponad 300 funkcjonariuszy, dokonując aresztowania 21 osób, w tym znanego polskiego zawodnika MMA Michała M.

W środę pojawiła się informacja o zatrzymaniu przez CBŚP jednego z najbardziej znanych polskich zawodników KSW Michała M., z Berserkers Team Szczecin. Śledczy zdradzili więcej szczegółów operacji rozbicia narkotykowej grupy przestępczej. 

„Rozbiliśmy typowo grupę multiprzestępczą. Jej członkowie zajmowali się jednak głównie przemytem kokainy z Aruby, haszyszu, jak też handlem tytoniem i nielegalnymi papierosami. W akcji zatrzymań wzięło udział 300 funkcjonariuszy, którzy jednocześnie weszli do 40 miejsc w czterech województwach: zachodniopomorskim, dolnośląskim, mazowieckim i wielkopolskim” - powiedziała w rozmowie z tvp.info kom. Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka CBŚP. 

Gang był rozpracowywany od niespełna roku, a na jego trop natrafiono podczas ścigania przemytników kokainy. Ich źródło wskazał szlak przerzutowy, a także kurierów, którzy przemycali narkotyki tzw. metodą na połyk, przewożąc w ten sposób od kilku do kilkunastu pakietów z czystą kokainą. 

Dodatkowo w trakcie czynności śledczych prokuratura doprowadziła do ekshumacji mężczyzny, który zmarł w lutym 2012 po przylocie z Aruby na Morzu Karaibskim. W jego żołądku i jelicie grubym znaleziono 12 pakietów zawierających 740 gramów czystej, płynnej kokainy. Z takiej ilości narkotyku można wyprodukować od 5 do 7 kg „białego proszku”. 

Oprócz kokainy, jak ustaliło CBŚP, grupa przemytnicza zajmowała się wprowadzeniem do obrotu haszyszu, a także handlem tytoniem i papierosami bez akcyzy. 

Zdaniem śledczych gang starał się przejąć handel narkotykami w Szczecinie, w którym od kilkunastu miesięcy trwa wojna o wpływy w półświatku. 

W grupę przestępczą zaangażowani byli znani zawodnicy sportów walki, w tym wspomniany wcześniej Michał M. Z gangiem współpracowali także także dwaj czynni policjanci i jeden emerytowany funkcjonariusz. Ich zadaniem było ostrzeganie przestępców przed działaniem stróżów prawa. 

Policjanci zabezpieczyli w trakcie przeszukań domów i kryjówek zatrzymanych przestępców luksusowe samochody, ponad 117 tys. zł w gotówce, czy zegarki i złoto. 

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała wniosek o areszt wobec 18 osób. 

„Zatrzymanym zarzucono między innymi przemyt co najmniej 40 kilogramów kokainy o wartości czarnorynkowej 14 milionów złotych i 200 kg haszyszu. Straty Skarbu Państwa z tytułu obrotu tytoniem i papierosami bez polskich znaków akcyzy wyniosły ponad 17 mln złotych” - dodała rzeczniczka CBŚP. 

Zapowiadane są w tej sprawie kolejne zatrzymania. 


ak/tvp.info 

[fot. cbsp.policja.pl]

Warto poczytać

 1. Jaroslaw-Kaczynski-na-wakacjach-20082018 20.08.2018

  Jarosław Kaczyński zatroskany stanem opozycji w Polsce? Wymowne zdjęcia z wakacji prezesa PiS

  Beskid Sądecki stał się celem wakacyjnej podróży prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Zdjęcia z jego wędrówek po okolicznych górach zamieścił na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński

 2. jaki18062018 19.08.2018

  P. Jaki zaprezentował skład sztabu wyborczego. Marszałek Senatu szefem komitetu poparcia

  Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował swój sztab wyborczy

 3. pawlowicz17082018 19.08.2018

  Krystyna Pawłowicz jak zwykle mocno na Twitterze „Cel opozycji – PiS wywieźć do Oświęcimia i zagazować”

  Wpisy prof. Krystyny Pawłowicz na Twitterze często wzbudzają skrajne emocje zarówno u jej zwolenników, jak i przeciwników. Posłanka nie boi się używać na portalu mocnych słów, dlatego też jej tweety wzbudzają zwykle sporo kontrowersji

 4. fregata-19082018 19.08.2018

  Zakup australijskich fregat jest opłacalny dla Polski?

  Ministerstwo Obrony Narodowej będzie analizowało, czy zakup australijskich fregat jest korzystny - mówił w niedzielę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak podkreślił, w sprawie fregat "nigdy nie padały deklaracje", że sprawa zakupu jest przesądzona

 5. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 6. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 7. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 8. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook