Jedynie prawda jest ciekawa


CBA rozbiła grupę sprzedającą lewe faktury

18.11.2016

W akcji specjalnej CBA rozbiło grupę, która prowadziła sprzedaż faktur kosztowych. Jej płacili dzięki temu mniejsze podatki, ale tracił na tym budżet państwa.

Zatrzymany przez CBA Łukasz P., szef grupy, prowadził firmę, która oficjalnie zajmowała się doradztwem innym firmom w unikaniu wysokich podatków. Jednak zakres usług był o wiele szerszy. Firma zatrzymanego zajmowała się również hurtową sprzedażą elektroniki, cateringiem, prowadzeniem restauracji, pośrednictwem w handlu nieruchomościami, a także fizjoterapią. 

Łukasz P. oferował sprzedaż faktur kosztowych właśnie z zakresu tych usług. Jednak nigdy nie były one wykonywane. Na czym polegał proceder? Firma płaciła zatrzymanemu do 30 proc. wartości faktury, zyskując w ten sposób koszt, przez co mogła zapłacić mniejszy PIT lub CIT. Tracił na tym budżet państwa. 

„Działalność była bardzo trudna do wykrycia. Łukasz P. płacił wszystkie należne podatki” - mówił funkcjonariusz Biura. 

Dodatkowo zatrzymany założył kilka firm na podstawione osoby, które wymieniały się fakturami, przez co sam był kryty. 

CBA zorganizował akcję specjalną, w której agenci, podając się za biznesmenów, poprosili Łukasza P. o doradztwo podatkowe. Ten zaproponował sprzedaż kilku faktur na kwotę 1,7 mln zł w zamian za 445 tys. zł. 

Do zatrzymania doszło na gorącym uczynku, gdy miało dojść do przekazania pieniędzy. Prócz Łukasza P., zatrzymano również 13 innych osób, które skorzystały z nielegalnego kupna faktur. 

„CBA zatrzymało Łukasza P. Obecnie czynności procesowe prowadzi z nim Prokuratura Okręgowa w Warszawie” - powiedział Piotr Kaczorek z biura prasowego CBA.

 

ak/tvp.info

[fot. Twitter/CBA]

Warto poczytać

 1. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 2. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 3. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 4. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 5. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 6. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 7. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 8. woda17082018 17.08.2018

  GIS ostrzega: w butelkowanej wodzie mineralnej znaleziono bakterie coli i paciorkowce

  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii wód mineralnych Małopolanka i Malinowy Zdrój. W próbkach pobranych do kontroli stwierdzono bakterie z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook