Jedynie prawda jest ciekawa


CBA kontroluje małopolski Urząd Marszałkowski

25.11.2016

Trwa kontrola CBA w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Sprawa dotyczy niedopełnienia obowiązków służbowych. CBA zawiadomiło też prokuraturę. Onet dowiedział się od funkcjonariuszy CBA, że sprawa jest rozwojowa, a sprawdzanie dokumentacji ciągle trwa.

-Chodzi o dofinansowanie jednej z fundacji kwotą dwóch milionów złotych. Sprawa dotyczy projektu "Otwarta twierdza", który został przygotowany m.in. przez fundację aktywnej ochrony zabytków techniki i dziedzictwa kulturowego "Janus"- pisze Onet. 

Fundacja w jednym z krakowskich fortów miała utworzyć muzeum. Agenci CBA twierdzą jednak, że projekt był realizowany niezgodnie z umową o dofinansowaniu. Chodzi m.in. o to, że organizacja realizowała projekt bez wymaganych zgód budowlanych. Nie dotrzymywała również terminów. Mimo to pieniądze na jej konto zostały przelane.

Sprawy na razie nie chcą komentować sami urzędnicy. -Analizujemy dokumenty i jeszcze dziś zorganizujemy konferencję prasową- mówi Agnieszka Grybel-Szuber rzecznik prasowa urzędu marszałkowskiego.

fot.[cba.gov.pl]


pc/onet

Warto poczytać

 1. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 2. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 3. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

 4. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

  Prezes TVP Jacek Kurski idzie na wojnę z Tomaszem Lisem. Telewizja Polska pozywa „Newsweek” za podawania fałszywych informacji na temat stacji

 5. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

 6. siemoniak-rabiej-i-duda-20082018 20.08.2018

  Kolejny fake news? Pracownik kancelarii prezydenta prostuje manipulacje opozycjonistów

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wspólnie z małżonką odbywają służbową wizytę w Australii oraz Nowej Zelandii. Celem podróży była m.in. rozmowa z premierem Australii Malcolmem Turnbullem na temat poszerzenia współpracy wojskowej pomiędzy krajami

 7. 1270adamowiczgdans 20.08.2018

  Adamowicz tłumaczy swoją decyzję dotyczącą obchodów na Westerplatte „Została źle przekazana ministrowi Błaszczakowi”

  Będzie wojsko, wojsko zawsze miało być - powiedział w poniedziałek w "Radiu Gdańsk" prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odnosząc się do programu uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook