Jedynie prawda jest ciekawa


Były opozycjonista: Frasyniuk jest w ruchu będącym dopełnieniem ONR, tylko w lewą stronę

16.02.2018
MajorFrasyniuk
Były opozycjonista: Frasyniuk jest w ruchu będącym dopełnieniem ONR, tylko w lewą stronę

Założono mu kajdanki, dzięki temu stworzył nową jakość w polityce - powiedział Waldemar "Major" Frydrych w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM.

Słynny przywódca Pomarańczowej Alternatywy zapytany o to, czy Władysław Frasyniuk ma to, czego chciał, czy też padł ofiarą działań prokuratury powiedział że "Ja myślę, że on w ogóle chce mieć coś, ale od jakiegoś momentu jest ofiarą, bo jak startował w wyborach, to mu mówiłem, żeby sobie takie kartonowe robił popiersia, tak jak Dutkiewicz, i by wygrał wybory - i przegrał." - Przegrał z kimś takim jak Dutkiewicz, natomiast dzisiaj jest w ruchu, który jest dopełnieniem ONR-u, tylko w stronę lewą - dodał. 

Według Fydrycha ONR próbuje blokować legalne manifestacje "tych tęczowych i jeszcze jakiś innych ruchów" zaś Obywatele RP usiłują blokować miesięcznice smoleńskiej i tym samym obie organizacje łamią ten sam paragraf. 

Jak zauważył Frydrych, wyniesienie przez policję na rękach nie było aż tak tragiczne. - Gdyby mieszkał w Izraelu, to prawdopodobnie by został skopany - jest taki film, jak ortodoksów pacyfikują - tak że ja myślę, że Frasyniuk ma duże szczęście, takie jak ja miałem, jak mnie przenoszono, do wołgi wsadzano, to mówili: "uważajcie, żeby panu Waldkowi nóżki tam nie..." - powiedział. 

- Założono mu kajdanki, dzięki temu stworzył nową jakość w polityce - podsumował "Major". 

kh/rfm24.pl
Fot: wikicommons/PAP

Warto poczytać

 1. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 2. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 3. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 4. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 5. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 6. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 7. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook