Jedynie prawda jest ciekawa


Burzliwa "dyskusja" Stanowskiego i Lisa. Poszło o samobójstwo pod PKiN

17.11.2017
StanowskiLis
Burzliwa "dyskusja" Stanowskiego i Lisa. Poszło o samobójstwo pod PKiN

Dziennikarz w bardzo ostry sposób zareagował na propozycję Jacka Kleyffa w "Gazecie Wyborczej" by obecnemu Placowi Defilad nadać nową nazwę - Plac Piotra Szczęsnego.

 - Możecie mnie nazwać gnidą i kimś, kto nie szanuje majestatu śmierci, ale nie mogę już tego czytać. Facet, który się podpalił był PIERDOLNIĘTY. Na szczęście na tyle pierdolnięty, by zabić siebie, a nie kogoś innego. Granie nim to jak granie kiedyś Kononowiczem, tylko x1000. - napisał w czwartek Stanowski (pisownia oryginalna). - Możecie oczywiście uważać, że mój wpis był za mocny, bo pewnie był, ale znacznie mocniejsze jest rozgrywanie tamtego zdarzenia przez ludzi, którzy tak naprawdę myślą identycznie jak ja, ale interes polityczny każe im ronić łzy i udawać. To są dopiero handlarze skórami - dodał dziennikarz. 

Dziennikarz zareagował w ten sposób na propozycję Jacka Kleyffa w "Gazecie Wyborczej" by obecnemu Placowi Defilad nadać nową nazwę - Plac Piotra Szczęsnego. 


Stanowski nie musiał długo czekać na odpowiedź Tomasza Lisa. - Żul żulem pozostanie - napisał Lis. Te słowa doczekały się szybkiej repliki założyciela portalu weszło.com



Nie zabrakło również innych głosów odnoszących się do wpisu dziennikarza. - Krzysztofowi Stanowskiemu puściły nerwy. Ale patrząc na ten taniec hien trudno wytrzymać - zauważył publicysta Rafał Ziemkiewicz. - Zgadzam się, że samobójca-samopodpalacz był "pierdolnięty" (na tym niestety polegała jego choroba). Ale z uwagi na tę chorobę jest też godny litości. Natomiast ci którzy jego czyn fetują i nobilitują są zarówno "pierdolnięci", jak i godni pogardy. - stwierdził pisarz Jacek Piekara.

Sam dziennikarz postanowił podsumować zamieszanie wokół swoich słów za pomocą wpisu na swoim fanpage na Facebooku.Mogłem napisać, że był chory psychicznie i wtedy wpis pewnie przeszedłby bez echa. Ale niestety, dość już było wpisów na ten temat, które przeszły bez echa i z drugiej strony idiotycznych, propagandowych zakalców, wykorzystujących śmierć tej chorej osoby do politycznych celów. Efekt jest taki, że w centrum stolicy – miasta, w którym się urodziłem – pojawiła się tablica upamiętniająca kretyński czyn. A słowa o gloryfikowaniu osoby pierd… napisałem w odpowiedzi na pomysł, by w ogóle Plac Defilad nazwać imieniem Piotra Szczęsnego. Dokładnie tym samym epitetem określiłbym pomysłodawcę, ale już nie chce mi się sprawdzać, kto nim był. - napisał. Jak dodał, nie tylko nie ma zamiaru przepraszać, ale też oczekuje przeprosin za "niszczenie Placu Defilad poprzez tablice poświęcone szaleńcom"

Faktycznie, popularny dziennikarz sportowy nie zamierzał brać tego dnia jeńców. 




kh
Fot: Youtube/Twitter

Warto poczytać

 1. fregata-19082018 19.08.2018

  Zakup australijskich fregat jest opłacalny dla Polski?

  Ministerstwo Obrony Narodowej będzie analizowało, czy zakup australijskich fregat jest korzystny - mówił w niedzielę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak podkreślił, w sprawie fregat "nigdy nie padały deklaracje", że sprawa zakupu jest przesądzona

 2. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 3. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 4. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 5. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 6. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 7. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 8. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook