Jedynie prawda jest ciekawa


Borusewicz traktuje Senat jak biuro podróży!

28.02.2017

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz (PO) w ciągu 14 miesięcy aż 137 razy skorzystał z darmowych lotów po kraju. Jego następca marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) takich lotów odbył zaledwie siedem- podaje za "Faktem" Interia.

Portal pisze, że Borusewicz traktuje izbę wyższą parlamentu jak biuro podróży! "Fakt" podaje, że jego darmowe loty po kraju kosztowały podatników aż 78 418 zł! To pokazuje obłudę opozycji, która zarzucała ostatnio premier Beacie Szydło, że lata wojskowymi samolotami do domu. ->Szefowa rządu miała 35 razy podróżować casą na trasie Warszawa-Kraków. A co robi wicemarszałek Senatu z PO? Ze 137 lotniczych podróży do kraju, większość odbyła się z Warszawy do Gdańska, gdzie Borusewicz mieszka!- ujawnia portal.

-Przez lata śmialiśmy się, że marszałek potrafi polecieć tylko po to, żeby wyprowadzić psa i wrócić do Warszawy- powiedział "Faktowi" jeden z senatorów. Dodaje, że w poprzedniej kadencji Borusewicz latał aż 650 razy, gdy był marszałkiem Senatu. -To go nie tłumaczy. Szczególnie, jeśli spojrzymy, jak rzadko z tego przywileju korzysta jego następca z PiS Stanisław Karczewski. Jako wicemarszałek Senatu Borusewicz niczego nie zmienił i teraz samoloty traktuje jak darmowe taxi!- pisze "Fakt". 

Tabloid podaje zestawienie lotów pozostałych członków prezydium Senatu, które przy Borusewiczu wyglądają bardzo blado. Siedem lotów marszałka Karczewskiego kosztowało niewiele ponad 4 tys. zł. Wicemarszałek Adam Bielan odbył 12 podróży samolotem za łączną cenę 6 868 zł, zaś wicemarszałkowie Maria Koc i Grzegorz Czelej w ogóle nie skorzystali z darmowych lotów. -Kancelaria Senatu zapewnia, że wszystkie loty Borusewicza były związane z pełnioną przez niego funkcją. A co na to sam Borusewicz? Nie chciał z nami rozmawiać i wytłumaczyć się z podróży- dodaje "Fakt".

fot.[Fratria]

pc/Interia/Fakt

Warto poczytać

 1. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 2. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 3. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 4. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 5. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 6. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 7. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

 8. 1270rozenekkk 13.08.2018

  "Odsiecz" Rozenka: moja obietnica wyborcza - Warszawa wolna od faszyzmu i nacjonalizmu

  Warszawa powinna być wolna od faszyzmu, sił skrajnie nacjonalistycznych i od chuliganerii, to jest moja pierwsza obietnica wyborcza - zadeklarował w poniedziałek kandydat SLD na prezydenta stolicy Andrzej Rozenek.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook