Jedynie prawda jest ciekawa


Bolesny bilans dokonań Platformy

06.10.2011

„Polskość to nienormalność” – słowa premiera Donalda Tuska przypominają autorzy plakatów rozwieszanych m.in. w warszawskim metrze. Można na nich przeczytać bilans „dokonań” partii rządzącej dziś Polską.

W polskiej polityce rozgościła się na stałe atmosfera krytyki Platformy Obywatelskiej oraz nabijania się z jej wątpliwych sukcesów. W tej atmosferze utrzymany jest plakat, który wymienia zmiany zrealizowane przez partię Tuska. Wśród zmian, wymienionych na plakacie, znajdują się m.in. rekordowe zadłużenia państwa, wzrost bezrobocia, afera hazardowa, rozrost biurokracji, podpisanie niekorzystnej umowy gazowej z Rosją, czy nepotyzm w spółkach Skarbu Państwa.

Plakat informuje również o wzroście liczby podsłuchów, niewiarygodnym śledztwie Smoleńskim oraz zapowiedzi sprzedaży Lotosu i Enei, spółek energetycznych bardzo ważnych z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa.

Z prześmiewczego plakatu srogim wzrokiem patrzy na obywateli lider Platformy Obywatelskiej, premier Donald Tusk. „Pewnie jesteś nienormalny. Dlatego liczymy na twój głos. Platforma Obywatelska” – napisali autorzy plakatu.

Cytat „Polskość to nienormalność”, na którego kanwie zbudowano plakat, pochodzi z artykułu Donalda Tuska, opublikowanego w 1987 roku w Miesięczniku „Znak”. Obecny lider PO pisał w nim, z czym kojarzy mu się polskość. Choć słowa premiera wywołują kontrowersję od dawna szef rządu nigdy się od nich nie odciął, ani nie wyjaśnił o co mu chodziło.

saż

[Fot. Kprm.gov.pl]

Warto poczytać

 1. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 2. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 3. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

 4. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 5. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 6. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook