Jedynie prawda jest ciekawa


Bolesna porażka Owsiaka

02.01.2015

Nie będzie finału WOŚP m.in. w Ostrołęce. Czy to sprzeciw wobec krętactw finansowych?

W Ostrołęce nie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To bolesny cios, ponieważ właśnie tam produkuje się skarbonki, do których wolontariusze zbierają co roku pieniądze. Czy to wynik kompromitacji dotyczącej finansów Owsiaka?

Jak informuje „Tygodnik Ostrołęcki” do tej pory nie wpłynęła prośba o zgodę na organizację finału WOŚP w mieście. I nie jest to przypadek. Stowarzyszenie, które dotychczas było organizatorem imprezy, wycofało się z tej inicjatywy. Czas na rejestracje wniosku w tej sprawie już dawno minął.

„Nie będzie światełka do nieba, koncertów, nowych rekordów zbiórki pieniędzy, a najprawdopodobniej także wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestujących z puszkami po ulicach Ostrołęki” – pisze „Tygodnik Ostrołęcki”.

Jak wskazują lokalne media mamy do czynienia ze sporym zaskoczeniem, a także poważną porażką wizerunkową Owsiaka. To bowiem właśnie w ostrołęckiej fabryce celulozy i papieru od lat produkuje się skarbonki, w które wolontariusze zbierają pieniądze.

W tym roku Owsiak ma problemy w wielu miastach. W Poznaniu finał WOŚP nie odbędzie się tam, gdzie zawsze, czyli przed Zamkiem. Nie ma na to bowiem pieniędzy. W Elblągu imprezy nie będzie w ogóle. Problemy akcji Owsiaka zbiegają się w czasie z coraz bardziej oczywistymi nieprawidłowościami finansowymi wokół WOŚP. Jak wynika z ustaleń sądu inicjatywy Owsiaka są nieczytelne finansowo, a relacje między firmami Owsiaka i WOŚP służą żerowaniu na pieniądzach zebranych w czasie Finału Orkiestry. Odwrót Polaków od akcji może być sygnałem, że na dalsze kręcenie Owsiaka nie ma zgody. Być może sprzeciw spowoduje, że Owsiak zacznie przejrzyście rozliczać się z zebranych sum.

TK,Niezalezna.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. skandal21082018 21.08.2018

  Lalka z sex shopu z maską Jarosława Kaczyńskiego. Wokalista poderżnął jej gardło

  Do czego prowadzą lewicowy fanatyzm i ateizm? Oto najlepszy przykład zaślepienia przez chorą ideologię

 2. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 3. gajewskatrzaskowski21082018 21.08.2018

  Jest najpiękniejszą twarzą kampanii Trzaskowskiego. Do niedawna była podwładną Bartosza Kramka z „Otwartego Dialogu”

  „Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii” - informuje portal „natemat.pl”. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceprzewodniczącej PO w Warszawie i być może byłej szefowej zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog.

 4. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 5. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 6. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 7. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook