Jedynie prawda jest ciekawa


Bochniarz broni premiera: „jest głębokim patriotą”

05.06.2014

Henryka Bochniarz wzięła na siebie nie lada zadanie. Postanowiła bronić dobrego imienia premiera Donalda Tuska.

„Myślę, że jest głębokim patriotą. Odkąd jest premierem, trudnych wydarzeń nie brakowało i wychodził z nich obronną ręką, dbając o stabilność państwa” - przekonuje w tygodniku „Newsweek”.

I dodaje, że „jako polityk musi iść na kompromisy, aby zdobyć poparcie. To jest cena demokracji”. Bochniarz mimo wszystko przyznaje, że „w czasie swego urzędowania mógł zrobić więcej”.

Pytana, czy Tusk nie zdradził wolnościowych ideałów, Bochniarz znów tłumaczy: „na pewno postrzegamy dziś pewne sprawy odmiennie, ale byłoby kuriozalne, gdyby 25 lat po rozpoczęciu ustrojowej transformacji nasze poglądy nie ewoluowały. W jednych sprawach się zgadzamy, w innych nie”.

Jak się okazuje, w sprawach fatalnych decyzji dla Polaków Bochniarz i Tusk się zgadzają. „Rząd wprowadził wiele dobrych rozwiązań: ustawę antykryzysową, podniesienie wieku emerytalnego, ograniczenie emerytur pomostowych. Natomiast zdecydowanie rozeszliśmy się w ocenie reformy systemu emerytalnego. Narzucenie narracji, że OFE to samo zło i na dodatek poprzez zakaz reklamy niedopuszczenie, by oskarżony mógł się bronić, uważam za nadużycie. To może się obrócić przeciw obecnej władzy, bo przyjdzie kolejna i powie: tylko OFE, a ZUS zły, i także zakaże dyskusji” - przekonuje.

I murem staje za decyzjami podjętymi w czasie transformacji. „Uważam, że zrobiliśmy to, co można było zrobić w okolicznościach, w jakich się znaleźliśmy po 1989 r. Naprawdę nie zaprzepaściliśmy szansy!” - przekonuje Henryka Bochniarz.

A następnie modelowo odwraca kota ogonem. Krytyków pyta: „gdzie jest ta oaza szczęśliwości, do której podobno nie udało nam się trafić?!” „Popatrzmy, co się stało w Hiszpanii, w Grecji. W niektórych krajach Europy bezrobocie młodych sięga 50 proc. A u nas jest wyraźnie mniejsze i nierówności mamy na poziomie europejskiej średniej. Tych nierówności nie można lekceważyć, ale dane statystyczne wyraźnie pokazują, że to nie jest dominujący obraz polskiej rzeczywistości” - twierdzi Bochniarz.

Jak widać obrońcy premiera Tuska podobnie, jak on sam bujają często w obłokach...

ez
[Fot. Ryszard Hołubowicz/Wikipedia.org na lic. CC BY-SA 3.0]

Warto poczytać

 1. 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

 2. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 3. woda17082018 17.08.2018

  GIS ostrzega: w butelkowanej wodzie mineralnej znaleziono bakterie coli i paciorkowce

  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii wód mineralnych Małopolanka i Malinowy Zdrój. W próbkach pobranych do kontroli stwierdzono bakterie z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.

 4. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 5. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 6. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 7. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 8. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook