Jedynie prawda jest ciekawa


Błaszczak: służba w policji to misja godna najwyższego szacunku

22.07.2017

- Służba w policji to misja godna najwyższego szacunku. Dziękuję za wasz wysiłek i wartości, które uosabiacie - zwrócił się do policjantów minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak z okazji święta tej formacji, które przypada w poniedziałek.

Nagranie z życzeniami ministra Mariusza Błaszczaka dla policjantów opublikowało w sobotę w mediach społecznościowych Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

"Ślubujecie służyć narodowi, chronić prawo i strzec bezpieczeństwa Polaków nawet z narażaniem życia. To misja godna najwyższego szacunku" - powiedział minister. 

Podkreślił, że wyzwania, przed jakimi stają na co dzień policjanci, wymagają od nich profesjonalizmu i sumienności oraz nieraz interwencji poza godzinami służby. "Musicie spełniać najwyższe standardy nie tylko w rozumieniu przepisów, ale także jako przykład dla społeczeństwa" - podkreślił szef MSWiA.

Dodał, że policja musi być stanowcza dla kryminalistów, ale zawsze powinna działać w granicach prawa oraz z szacunkiem do obywateli. "W ten sposób buduje się renoma waszej formacji" - oświadczył.

Błaszczak zadeklarował, że nadal będzie nagradzał najlepszych funkcjonariuszy oraz dbał o poprawę  warunków służby w policji. Przypomniał, że w latach 2017-2020 do tej formacji trafi blisko 6 mld złotych w ramach Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Środki te, jak mówił minister, zostaną przeznaczone na modernizację sprzętu, inwestycje budowlane oraz podwyżki.

"Dziękuję za wasz wysiłek i za wartości, które uosabiacie. Życzę Wam satysfakcji i spełnienia w pracy, a także sukcesów zawodowych i osobistych" - powiedział Błaszczak.

Święto policji przypada 24 lipca; tego dnia w 1919 roku Sejm przyjął ustawę o Policji Państwowej. Po wojnie - 7 października 1944 r. - Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego formalnie powołał Milicję Obywatelską, która faktycznie istniała już od dwóch miesięcy na terenach zajętych przez Armię Czerwoną. 6 kwietnia 1990 roku Sejm rozwiązał MO, a na jej miejsce powołał policję.

PAP/mkz/ malk/

fot. MSWiA

Warto poczytać

 1. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 2. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 3. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 4. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 5. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 6. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 7. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook