Jedynie prawda jest ciekawa


Błaszczak: Skład rządu już wkrótce

04.11.2015

Teoretycznie może się tak zdarzyć, ale w praktyce może być jeszcze kilka dni później. To pan prezydent Andrzej Duda zwołuje Sejm nowej kadencji - powiedział w radiowych Sygnałach Dnia Mariusz Błaszczak, szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwość.

- Skład rządu będzie znany albo na końcu tego tygodnia, albo na początku przyszłego - dodał.

Nie chciał powiedzieć, czy obejmie stanowisko szefa MSW, ale przyznał, że brał udział w panelu dotyczącym spraw wewnętrznych w kampanii wyborczej podczas konwencji w Katowicach.

- No, ale decyzje ostateczne jeszcze nie zapadły. To będzie gabinet ludzi kompetentnych, ludzi przygotowanych, ludzi zaangażowanych w pracę. Takie mamy zasady

- Tu nie chodzi o radość, czy smutek, ale o proporcje - kolejny raz polityk PiS wyjaśniał dlaczego PSL i Nowoczesna nie może otrzymać wicemarszałków, jeśli nie chce się sztucznie generować koszty powiększonego Prezydium Sejmu.

- Taki mamy system, system reprezentacji narodu.

Błaszczak dodał, że jedną z cech nowego rządu będzie "brak przywiązania do ministerialnych stołków". Na czele Rady Ministrów ma stanąć Beata Szydło. 

Slaw/ "polskieradio.pl"

[FOTO: wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 2. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 3. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 4. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 5. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 6. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 7. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook