Jedynie prawda jest ciekawa


Biuro Ochrony Rządu się kurczy... przez rząd

13.10.2011

Ponad pięciuset funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu złożyło wnioski o odejście ze służby - ustalił "Nasz Dziennik". Powodem niezadowolenia jest projekt zmian w ustawach dotyczących służb mundurowych, przygotowany przez koalicję rządzącą.

Przywileje, jakie do tej pory posiadali funkcjonariusze BOR-u, nabyte na mocy ustawy o Biurze Ochrony Rządu, mają ulec drastycznym zmianom. Chodzi o odebranie uprawnień socjalnych i wydłużenie okresu przechodzenia na wcześniejszą emeryturę. Projekt autorstwa Platformy Obywatelskiej czeka na wprowadzenie w życie.

Zgodnie z ustawą o Biurze Ochrony Rządu funkcjonariusze mogą ubiegać się o wcześniejszą emeryturę po 15 latach służby. Projekt Platformy Obywatelskiej wydłuża ten okres do 25 lat. Funkcjonariusz, który będzie ubiegał się o wcześniejszą emeryturę, musi mieć skończone 55 lat życia - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Informacji o masowych odejściach ze służby nie potwierdza rzecznik BOR-u. Major Dariusz Aleksandrowicz mówi, że to plotka i dodaje, że w tym miesiącu trzy albo cztery osoby złożyły podania o zwolnienie. Zaprzecza temu były szef BOR-u pułkownik Andrzej Pawlikowski, który podkreśla, że informacje o planowanej skali odejść z BOR ma od samych funkcjonariuszy.

IAR/"Nasz Dziennik"

[fot.bor.gov.pl]

Warto poczytać

 1. 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”.

 2. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 3. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 4. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 5. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 6. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 7. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook