Jedynie prawda jest ciekawa


Bielan: „Zmiany w rządzie się po prostu ogłasza”

04.04.2017

Wielomiesięczne zapowiedzi rekonstrukcji rządu, przed samą rekonstrukcją, są politycznym błędem; to rozpręża działalność ministrów - powiedział we wtorek wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Zmiany w rządzie się po prostu ogłasza, a nie mówi o nich przez wiele tygodni - dodał.

"Jestem przeciwny zapowiadaniu przez wiele miesięcy rekonstrukcji, bo to rozpręża działalność ministrów. Media oczywiście uwielbiają sprawy personalne, bo to się najlepiej sprzedaje, natomiast sądzę, że wielomiesięczne zapowiedzi jakiejś rekonstrukcji, przed samą rekonstrukcją, są politycznym błędem" - powiedział Bielan we wtorek w Radiu Plus. 

Bielan był pytany o wypowiedź rzecznika rządu Rafała Bochenka, który we wtorek w Polskim Radiu 24 stwierdził, że premier Beata Szydło nie podjęła żadnych decyzji w sprawie dymisji w rządzie. Wcześniej, w poniedziałek, marszałek Senatu Stanisław Karczewskiego powiedział w Radiu Zet, że intuicja podpowiada mu, iż być może dojdzie do płytkiej rekonstrukcji rządu. 

Zdaniem Bielana "zmiany w rządzie się po prostu ogłasza, a nie mówi o nich przez wiele tygodni". "Jedyną osobą, która powinna na bieżąco oceniać pracę poszczególnych ministrów, a później ewentualnie dokonywać decyzji o zmianach personalnych, jest pani premier, bo to ona ponosi konstytucyjną i polityczną odpowiedzialność przed parlamentem" - zaznaczył. 

Jak dodał, jeśli rzecznik rządu mówi, że w najbliższym czasie nie będzie zmian w rządzie, to on przyjmuje to do wiadomości. "Tak zapewne będzie" - podkreślił. 

Pytany, czy wszyscy ministrowie rządu Beaty Szydło, to "wartość dodana", Bielan powiedział: "Jak w każdej grupie osób są ministrowie bardziej sprawni i mniej sprawni". "Pełną wiedzę w tej sprawie, pełen dostęp do informacji w tej sprawie ma pani premier. To ona wie, jakie zadania wyznaczyła ministrom i wie, czy oni te obowiązki wypełniają" - zaznaczył. 

"Są lepsi ministrowie i są ministrowie, którzy nie są aż tak dobrzy" - dodał Bielan.

 

ak/PAP 

[fot. Fratria/Adam Chełstowski]

Warto poczytać

 1. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 2. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 3. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 4. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 5. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook