Jedynie prawda jest ciekawa


Bielan: Jesteśmy bardzo blisko zwycięstwa

13.05.2015

Polityk Polski Razem Adam Bielan podkreśla, że wierzy w sukces Andrzeja Dudy w II turze wyborów prezydenckich. Były europoseł podkreśla, że to kandydat PiS jest w tej kampanii postacią pierwszoplanową w partii.

„Kandydatem Zjednoczonej Prawicy w tych wyborach jest Andrzej Duda. I naturalnie to on jest pierwszoplanową postacią kampanii prezydenckiej. Zupełnie nie rozumiem dyskusji o tym, czy Jarosława Kaczyńskiego jest za mało, czy za dużo. Gdyby pojawił się częściej, to zapewne odciągałby uwagę mediów od tego, co mówi kandydat” - mówi Bielan w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Były europoseł podkreśla jednak, że Andrzej Duda jest związany z PiS od dłuższego czasu. „Andrzej Duda jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości od wielu lat. Jak sądzę, dla Polaków podstawowe znaczenie mają jednak kompetencje i determinacja w dążeniu do rozwoju Polski, a Andrzej Duda jest szansą, aby zmieniać Polskę na lepsze” - podkreśla Adam Bielan.

Polityk Polski Razem zwraca również uwagę na nieobecność Donalda Tuska w czasie kampanii Bronisława Komorowskiego. „Myślę, że brak zaangażowania ze strony Donalda Tuska był związany m.in. z tarciami wewnątrz obozu władzy o kształt rządu po wyborach parlamentarnych” - zauważa Bielan.

Rozmówca „Super Expressu” zauważa jednak, że nawet udział Donalda Tuska w kampanii nie zapewniłby Bronisławowi Komorowskiego utrzymania początkowego poparcia. „Nawet mocne zaangażowanie Tuska w kampanii nie zahamowałoby spadku poparcia urzędującego prezydenta. Zgadzam się ze słowami Bronisława Komorowskiego, że wynik wyborów to żółta kartka dla całego obozu władzy. Wróży to fatalnie Platformie Obywatelskiej w kontekście wyborów parlamentarnych. Ewa Kopacz wspierała urzędującego prezydenta, uczestniczyła w konwencjach. Jak widać, to wsparcie nie pomogło” - zaznacza były europoseł.

Bielan porównuje poczynania Bronisława Komorowskiego do startu Tadeusza Mazowieckiego w wyborach prezydenckich w 1990 roku. „Kampania Komorowskiego jest najgorszą od czasu startu śp. Tadeusza Mazowieckiego w 1990 roku. Wtedy urzędujący premier nie wszedł nawet do drugiej tury. Potem żaden ze znaczących polityków nie prowadził już tak słabej kampanii” - przypomina polityk Polski Razem.

Zdaniem Adama Bielana Andrzej Duda ma większe szanse na zwycięstwo w II turze wyborów prezydenckich, ponieważ wyborcy Pawła Kukiza i Janusza Korwin-Mikkego swoje głosy oddadzą teraz na kandydata największej partii opozycyjnej. „Andrzej Duda ma większą możliwość dotarcia do zbuntowanych. Nie jest postacią zużytą, w przeciwieństwie do obecnego prezydenta, którego dzisiejsze próby przekonania wyborców, że może stanąć na czele obozu zmian, wyglądają komicznie” - podkreśla Bielan.

„Jesteśmy bardzo blisko zwycięstwa, ale oczywiście nie mamy go jeszcze w kieszeni. Potrzebna jest olbrzymia mobilizacja, ponieważ Platforma będzie walczyć do ostatniej chwili” - zaznacza były europoseł.

gah/Super Express

[fot. YouTube]


Warto poczytać

 1. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 2. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 3. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 4. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 5. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 6. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 7. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 8. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook