Jedynie prawda jest ciekawa


"Będziemy dokładać starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa"

24.05.2018
1270joachim
"Będziemy dokładać starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa"

Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonariusze mieli godne warunki, żeby o to bezpieczeństwo dbać - powiedział w czwartek w Gdyni minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

"Będziemy dokładać wszelkich starań, aby wszyscy Polacy, niezależnie od ich przekonań i sympatii politycznych (...) mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, że państwo polskie zawsze będzie stało na straży ich bezpieczeństwa, a ci, którzy za to bezpieczeństwo odpowiadają, czyli wy - panie i panowie funkcjonariusze - będziecie mieli warunki godne do tego, aby o to bezpieczeństwo dbać" - powiedział szef MSWiA podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę komisariatu policji Gdynia Witomino.

Podkreślił, że rząd dotrzymuje obietnic i "cały program modernizacji służb mundurowych rzeczywiście jest realizowany".

"Politycy muszą wiedzieć, że ich odpowiedzialnością jest dbanie o grosz publiczny, o jego racjonalne wydatkowanie, o jego skuteczne pozyskiwanie do budżetu państwa. Ale na jednym nie można oszczędzać, nie można oszczędzać na bezpieczeństwie, nie można też oszczędzać na jakości tych, którzy o to bezpieczeństwo mają zabiegać, czyli funkcjonariuszy" - powiedział Brudziński.

Obecny podczas czwartkowej uroczystości prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wskazywał w swoim wystąpieniu, że nowy komisariat dzięki wsparciu MSWiA będzie pozytywnie wpływał na rozwój dzielnicy.

"Witomino, Chwarzno i Wiczlino to dzielnice mające największą dynamikę rozwoju, ale i rejon uwielbiany przez gdynian, którzy widzą tutaj miejsce dla realizowania swoich aspiracji. A dla miasta troska o bezpieczeństwo jest jednym z podstawowych wymiarów kreujących jakość życia" - mówił Szczurek. Prezydent Gdyni podkreślił, że zadaniem samorządów jest nie tylko dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców, ale także zapewnienie policji i innym służbom warunków pozwalających na skuteczną służbę.

Komisariat policji przy ul. Staniszewskiego w Gdyni ma zastąpić komisariat mieszczący się na parterze bloku mieszkalnego przy ul. Chwarznieńskiej 4 w dzielnicy Witomino. Podlegać placówce mają dzielnice Chwarzno, Wiczlino i Witomino. Pieniądze na budowę nowego komisariatu pochodzą z programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020. Koszt budowy to ponad 9,5 mln zł.

Decyzja o rozpoczęciu inwestycji podyktowana była m.in. koniecznością poprawy warunków lokalowych, w których funkcjonariusze pełnią służbę, oraz poprawą warunków przyjęć interesantów. Dotychczasowy komisariat policji w Gdyni Witominie zostanie oddany do użytku Straży Miejskiej. 

W gdyńskiej policji pracuje około 650 funkcjonariuszy. 

(PAP)

Autor: Karolina Kropiwiec, Arkady Saulski

fot. PAP/Adam Warżawa

Warto poczytać

 1. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 2. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 3. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 4. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 5. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 6. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 7. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 8. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook