Jedynie prawda jest ciekawa


Będzie kolejne spotkanie Prezydenta z Jarosławem Kaczyńskim.Tematem ważna reforma

22.09.2017

W piątek dojdzie do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim; tematem rozmów będzie reforma sądownictwa - poinformowała rzeczniczka partii Beata Mazurek. Spotkanie ma się odbyć w piątek o godz. 16. w Belwederze - wynika z informacji PAP.

- Chciałam potwierdzić, że dzisiaj dojdzie do spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem Andrzejem Dudą - poinformowała Mazurek na piątkowym briefingu w Sejmie. - Ono będzie dotyczyło oczywiście tematu sądownictwa i reformy, która jest przed nami - dodała.

Jak dowiedziała się PAP od polityków z kierownictwa PiS, spotkanie zaplanowano w piątek na godz. 16. w Belwederze.

Rzeczniczka PiS podkreśliła również, że pierwsze spotkanie Dudy i Kaczyńskiego ws. reformy sądownictwa - które miało miejsce na początku września - odbyło się na zaproszenie prezydenta. - Chciałam zdementować to, co pojawiało się w mediach, iż poprzednie spotkanie było zainicjowane przez Jarosława Kaczyńskiego. To nieprawda. Zaproszenie Jarosław Kaczyński przyjął od prezydenta i to spotkanie się odbyło. Na tym spotkaniu ustalono, że panowie spotkają się jeszcze raz i do tego spotkania dzisiaj dojdzie - mówiła Mazurek.

Rzeczniczka PiS była też pytana, czy dziwi ją "zamieszanie" związane ze sprawą prof. Michała Królikowskiego i, czy nie jest to przejaw presji wywieranej przez PiS na głowę państwa.

Z czwartkowych doniesień RMF FM wynika, że mec. Królikowski - współpracownik prezydenta Andrzeja Dudy, który doradza mu przy przygotowaniu projektów ustaw o KRS i SN - znalazł się na celowniku prokuratury. Według radia, białostocka prokuratura rozpoczęła szczegółowe badanie powiązań Królikowskiego ze spółką paliwową, która pojawiła się w śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT. Działania te - jak podaje RMF FM - rozpoczęły się, gdy w mediach pojawiła się informacja, że to Królikowski pomaga prezydentowi w przygotowaniu jego propozycji dot. reformy sądownictwa.

Mazurek powiedziała, że nie będzie komentowała sprawy Królikowskiego. - Ja tej sprawy nie znam, więc nie będę jej komentowała, mam nadzieję, że w odpowiednim momencie komunikat w tej sprawie wyda prokuratura - zaznaczyła rzeczniczka PiS.

- Od początku mówiliśmy, kiedy pan prezydent zawetował ustawy (o KRS i SN), że cierpliwie czekamy na propozycje, które (prezydent) złoży w parlamencie i dalej cierpliwie czekamy. Nie wywieramy presji, a jeśli ktokolwiek ją wywiera, to byłabym wdzięczna, gdyby pan pytał tych, którzy presję wywierają na prezydenta - powiedziała Mazurek, zwracając się do dziennikarza.

Na początku września odbyło się pierwsze spotkanie prezydenta z prezesem PiS ws. reformy sądownictwa.

24 lipca prezydent Duda poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa; zapowiedział też przygotowanie swoich projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy. Projekty mają być przedstawione 25 października.

PAP/wikicommons

Warto poczytać

 1. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

 2. katiehopkins20092018 20.09.2018

  Brytyjska dziennikarka w mocnych słowach o Polsce! Jej opinia o naszym kraju może zaskoczyć wiele osób

  Kate Hopkins to budząca ogromne kontrowersje brytyjska publicystka, którą do Polski zaprosił poseł Dominik Tarczyński.

 3. frasyniuk20092018 20.09.2018

  Frasyniuk apeluje, aby donosić na Polskę? „Niech nas skarżą!”

  Kontrowersyjne słowa zmieścił na swoim Twitterze Władysław Frasyniuk. „Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą” - przekonuje.

 4. morawiecki-gersdorf-19092018 19.09.2018

  Morawiecki spotkał się z Gersdorf. Czego dotyczyła rozmowa premiera z sędzią?

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Rozmowy dotyczyły reform polskiego sądownictwa

 5. morawiecki19062018 19.09.2018

  Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko premierowi. "Sprawa nie podlegała rozpoznaniu w tym trybie"

  Pozew w trybie wyborczym, który Platforma Obywatelska złożyła we wtorek przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok nie jest prawomocny

 6. ZiemkiewiczUK 19.09.2018

  Ostra wypowiedź Ziemkiewicza o Platformie. Publicysta tym razem przesadził?

  Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz kolejny raz rozgrzał dyskusje na polskim Twitterze. Wszystko za sprawą jego komentarza odnoszącego się do najnowszego sondażu Kantar Public, w którym nie szczędził słów krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej

 7. trzaskowski17082018 19.09.2018

  Trzaskowski dzieli Warszawiaków? Zabawna wpadka kandydata PO

  Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News odniósł się do prowadzonej przez niego kampanii wyborczej. Jak sam przyznał, zabiega głównie o głosy „warszawiaków z krwi i kości”. Internauci uważają, że poseł PO dzieli mieszkańców stolicy i powoli przerabiają jego hasła wyborcze

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook