Jedynie prawda jest ciekawa


Będzie czystka w TVP?

15.05.2013

Zarząd TVP S.A. zdecydował o przetransferowaniu większości dziennikarzy, montażystów, charakteryzatorów i grafików do zewnętrznej firmy, która ma być wybrana jesienią w przetargu.

20 maja do decyzji zarządu ustosunkować ma się Rada Nadzorcza TVP.

Decyzja zarządu jest kontynuacją rozpoczętych wcześniej procesów restrukturyzacyjnych w spółce. Wcześniej zarząd i rada nadzorcza zdecydowały o połączeniu czterech strategicznych jednostek organizacyjnych TVP: Agencji Produkcji Telewizyjnej z Agencją Filmową i Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych z TVP Info i w ten sposób utworzenia: Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej.

Jak wyjaśniła dyrektor biura zarządzania zasobami ludzkimi w Telewizji Polskiej Ewa Ger, z analiz pewnych procesów i funkcji związanych z połączeniem czterech jednostek strategicznych wyszło, że "z powodzeniem spółka mogłaby realizować część swoich zadań zewnętrznie, z założeniem, że funkcja dziennikarska zostaje podzielona na funkcję koordynującą i wykonawczą".

Funkcja dziennikarska koordynująca ma pozostać w spółce, a wykonawcza ma być wyprowadzona na zewnątrz. Na zewnątrz wyprowadzony ma być też w całości montaż, charakteryzacja i grafika. "Z analiz wychodzi, że ma to dotyczyć całej spółki, także oddziałów terenowych" - zaznaczyła Ger.

W efekcie przejęcia zadań firma zewnętrzna przejmie również wszystkich pracowników, którzy do tej pory realizowali te zadania w strukturze TVP. Jak poinformował Ger, dotyczyć będzie to 550 osób. Proces przeniesienia zadań do podmiotu zewnętrznego planuje się na przełom października i listopada br.

Jak dodała dyrektor biura zarządzania zasobami ludzkimi, choć z analiz prawnych wynika, że firma zewnętrzna nie musi być wyłoniona w drodze przetargu, to jednak dla czystości i transparentności zastosowany będzie tryb ustawy o zamówieniach publicznych.

Jak można przeczytać w komunikacie Zarządu TVP, pracownicy realizujący funkcje, które w trzecim kwartale br. zostaną przeniesione do zewnętrznej firmy, będą mieli zagwarantowane przez spółkę dotychczasowe warunki pracy i płacy przez okres 12 miesięcy. "Zaakcentować warto, że zniesiony zostanie zakaz konkurencji. Firma zewnętrzna, która przejmie wytypowane funkcje wykonawcze będzie także zobowiązana do zapewnienia niezbędnej infrastruktury organizacyjnej i udzielenia wsparcia pracownikom" - napisano.

ansa/PAP

[fot. Jan Nowak]

Warto poczytać

 1. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 2. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 3. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 4. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

 5. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

  Prezes TVP Jacek Kurski idzie na wojnę z Tomaszem Lisem. Telewizja Polska pozywa „Newsweek” za podawania fałszywych informacji na temat stacji

 6. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

 7. siemoniak-rabiej-i-duda-20082018 20.08.2018

  Kolejny fake news? Pracownik kancelarii prezydenta prostuje manipulacje opozycjonistów

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wspólnie z małżonką odbywają służbową wizytę w Australii oraz Nowej Zelandii. Celem podróży była m.in. rozmowa z premierem Australii Malcolmem Turnbullem na temat poszerzenia współpracy wojskowej pomiędzy krajami

 8. 1270adamowiczgdans 20.08.2018

  Adamowicz tłumaczy swoją decyzję dotyczącą obchodów na Westerplatte „Została źle przekazana ministrowi Błaszczakowi”

  Będzie wojsko, wojsko zawsze miało być - powiedział w poniedziałek w "Radiu Gdańsk" prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odnosząc się do programu uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook