Jedynie prawda jest ciekawa


Beata Szydło podała się do dymisji

07.12.2017
1270szydlaawa1
Beata Szydło podała się do dymisji

Pani premier na ręce komitetu złożyła rezygnację. Została ona przyjęta. Jednocześnie uważamy, że powinna pełnić ważną funkcję w polskim rządzie - ogłosiła rzecznik PiS Beata Mazurek

Beata Szydło złożyła rezygnację i ma pozostać w rządzie na „eksponowanym stanowisku”. Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o stanowisko wicepremiera.

Komitet Polityczny PiS, który zakończył obrady po godz. 20, debatował na temat zmiany na stanowisku szefa rządu. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała, że premier Szydło na ręce Komitetu Politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji, rezygnacja została przyjęta, a Komitet Polityczny wysunął na stanowisko premiera kandydaturę Mateusza Morawieckiego. Według nieoficjalnych informacji PAP, Beata Szydło ma zostać wicepremierem.

Rano w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego dotyczące rekonstrukcji rządu. Po spotkaniu prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński relacjonował, że tematem rozmów była bieżąca sytuacja polityczna, a w szczególności planowana rekonstrukcja rządu. "Pan prezydent wyraził oczekiwanie, by temat rekonstrukcji został zamknięty tak szybko, jak to jest możliwe, żeby przeciąć wszelkie spekulacje medialne, co do tej kwestii" - oświadczył.

Szydło w środę w Radiu Maryja, pytana o rekonstrukcję rządu, mówiła, że "zmiany są czymś naturalnym". Powiedziała, że podsumowanie po dwóch latach rządów zapowiadał szef PiS Jarosław Kaczyński w lipcu na kongresie w Przysusze. "Ten okres jest dość długi, przedłuża się. Mam nadzieję, że w tym tygodniu go zamkniemy, bo potrzebna jest stabilizacja" - dodała Szydło 

W siedzibie PiS trwa posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości, podczas którego posłom ma zostać przedstawiona decyzja Komitetu Politycznego PiS dotycząca zmiany na stanowisku premiera - Beatę Szydło zastąpi Mateusz Morawiecki.


 

PAP,PF

Warto poczytać

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook