Jedynie prawda jest ciekawa


Andruszkiewicz opuścił klub Kukiza. Prezes Endecji dołączył do koła Wolni i Solidarni

09.11.2017
Andruszkiewiczwpolsce
Andruszkiewicz opuścił klub Kukiza. Prezes Endecji dołączył do koła Wolni i Solidarni

Adam Andruszkiewicz, który do tej pory był posłem Kukiz'15, dołączył w czwartek do koła poselskiego Wolni i Solidarni. Jak wyjaśnił, na jego decyzję wpłynęła m.in. "legenda" Kornela Morawieckiego.

- Z wielką radością witam młodego posła. Takie zasilenie naszych szeregów poprzez ideowego, mądrego (Andruszkiewicza) mamy nadzieję, że wzbogaci nasze patrzenie na politykę, na świat - powiedział na briefingu prasowym w Sejmie przewodniczący koła WiS Kornel Morawiecki.

- Takie słowa ze strony legendy Solidarności Walczącej są dla mnie wielkim zaszczytem i nie ukrywam, że właśnie to był duży powód dla mnie, żeby dołączyć do koła Wolni i Solidarni - legenda Kornela Morawieckiego - podkreślił Andruszkiewicz.

Jak dodał, chciałby budować nową jakość w polskiej polityce. - Myślę, że koło Wolni i Solidarni jest tą opozycją merytoryczną, konstruktywną. Potrafi z mądrych powodów krytykować polski rząd, ale również wspierać tam, gdzie jest taka potrzeba - zaznaczył Andruszkiewicz.

Poseł zaprosił wszystkich Polaków zwłaszcza młode pokolenie do współpracy. - Do budowy koła Wolni i Solidarni, do wspólnego działania - zaznaczył.

Poinformował, że pozostaje prezesem stowarzyszenia Endecja. - Wspólnie razem będziemy zmieniać Polskę. Zapraszam także do współpracy wszystkich parlamentarzystów w Sejmie, którym jest bliska idea wolności i solidarności - podkreślił.

Na pytanie, czy jest możliwe, że w dłuższej perspektywie przejdzie do PiS poseł odparł: "Dziś dołączam do koła Wolni i Solidarni taka jest moja decyzja i wszystkie decyzje od tej pory będziemy podejmować wspólnie".

- Jako koło Wolni i Solidarni sam nie będę podejmował tutaj żadnej decyzji. To będzie decyzja wspólna na czele z przewodniczącym Kornelem Morawieckim - dodał Andruszkiewicz.

Pytany o słowa wiceszefa Kukiz'15 Marka Jakubiaka, który stwierdził, że nie było powodów do tego, żeby odszedł z klubu, Andruszkiewicz powiedział, że takie powody były. - Takie powody wczoraj przedstawiłem - podkreślił.

- W dużej mierze moja retoryka, moje działania, niestety według Pawła Kukiza nie były spójne z tym, co chciał głosić Kukiz'15. Więc uznaliśmy wspólnie, że lepiej będzie, jeśli się rozejdziemy i tego dokonaliśmy - wyjaśnił polityk.

Podkreślił, że jego odejście było bardzo kulturalne. - Nie ma tutaj żadnego jakiegoś obrzucania się wyzwiskami wzajemnego i wszyscy sobie życzymy nawzajem powodzenia. Bardzo cieszę się z tego, że dołączam do koła Wolni i Solidarni, bo myślę, że tutaj będę mógł swobodnie działać i mówić dalej o tym co chcemy zmieniać w Polsce - podkreślił Andruszkiewicz.

PAP

Warto poczytać

 1. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 2. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 3. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

 4. 1270rozenekkk 13.08.2018

  "Odsiecz" Rozenka: moja obietnica wyborcza - Warszawa wolna od faszyzmu i nacjonalizmu

  Warszawa powinna być wolna od faszyzmu, sił skrajnie nacjonalistycznych i od chuliganerii, to jest moja pierwsza obietnica wyborcza - zadeklarował w poniedziałek kandydat SLD na prezydenta stolicy Andrzej Rozenek.

 5. 1270cenckiewiczokr 13.08.2018

  Wstrętny atak na historyka IPN. To „obrzydliwa kreatura i teczkowy onanista”

  Sławomir Cenckiewicz nie daje chwili wytchnienia lustracyjnym kłamcom, dawnym agentom i pracownikom siłowych resortów w czasach PRL. Od lat jest z tego powodu wściekle atakowany

 6. 1270majdaneki 13.08.2018

  Skandaliczne zachowanie izraelskiego nastolatka: tańczył nago w obozie śmierci

  Co roku dziesiątki tysięcy izraelskich uczniów odwiedzają miejsca pamięci Holokaustu w Polsce. Siłą rzeczy w tej liczbie znajdzie się kilku, którzy nie potrafią się zachować

 7. saperzy13082018 13.08.2018

  Dwie z trzech bomb z czasów II wojny światowej zostały wyciągnięte z Bałtyku

  Dwie z trzech bomb lotniczych z czasów II wojny światowej wyciągnęli z Bałtyku nurkowie z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Akcja odbywa się na plaży w kołobrzeskim Podczelu.

 8. ewakuacja13082018 13.08.2018

  Ewakuacja ludności z Podczela. Saperzy będą wyciągać bomby z Bałtyku

  Rozpoczęła się zaplanowana na godz. 7 przez sztab kryzysowy ewakuacja ludności z dzielnicy Podczele w Kołobrzegu. W ciągu dwóch godzin strefa zagrożenia ma opustoszeć. Wtedy do akcji wyciągnięcia trzech bomb z Bałtyku znalezionych przy plaży mają przystąpić saperzy.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook