Jedynie prawda jest ciekawa


Andruszkiewicz dla wpolsce.pl: Od miesięcy mówię, że należy wspierać reformy polskiego rządu

09.11.2017
Andruszkiewiczwpolsce
Andruszkiewicz dla wpolsce.pl: Od miesięcy mówię, że należy wspierać reformy polskiego rządu

- Dla mnie w sensie ideowym to dobra decyzja - powiedział telewizji wpolsce.pl poseł Adam Andruszkiewicz, który w środę opuścił klub poselski Kukiz'15 i wstąpił do koła Wolni i Solidarni.

- Od dłuższego czasu było widać, że mój przekaz nie jest płynny z przekazem Kukiz’15. Od wielu miesięcy mówię że należy wspierać polski rząd i reformy w Polsce – powiedział Andruszkiewicz. Jak dodał, była to decyzja trudna, ale też przemyślana.

Jak zaznaczył poseł, w środę odbył on „męską” rozmowę w cztery oczy z Pawłem Kukizem. - Uprzedziłem go, nie było tak że o mojej decyzji dowiedział się z mediów – powiedział. Dodał jednocześnie, że nie podjął jeszcze decyzji odnośnie startu w wyborach samorządowych.

Andruszkiewicz zdementował jednocześnie informacje według których jego odejście było efektem konfliktu o kandydaturę na Prezydenta Warszawy pomiędzy Markiem Jakubiakiem i Stanisławem Tyszką. Zauważył, że w klubie w przypadku kluczowych głosowań jest wprowadzana dyscyplina, a on akurat w tych kwestiach ma stanowisko zgodne z polskim rządem.

Andruszkiewicz wstąpił do koła poselskiego Wolni i Solidarni. - Jestem młody, mam dużo czasu, wydaje mi się że WiS będzie współpracował ze Zjednoczoną Prawicą i nie ukrywam że chciałbym tego. Kornel Morawiecki jest osobą z wielkim doświadczeniem i mam nadzieję że wiele się od niego nauczę – powiedział.

Jak zaznaczył nowy poseł WiS,będzie zdecydowanie optował „za otwartą współpracą z Prawem i Sprawiedliwością”.

- Dla mnie w sensie ideowym to dobra decyzja – podsumował swoją zmianę barw parlamentarnych Adam Andruszkiewicz.

KH

Warto poczytać

 1. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 2. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 3. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 4. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 5. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 6. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 7. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 8. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook