Jedynie prawda jest ciekawa


Komedia! Amerykanin pisze o "ukryciu się w łazience przed antysemickim Marszem Niepodległości"!

15.11.2017
MNxd-1
Komedia! Amerykanin pisze o "ukryciu się w łazience przed antysemickim Marszem Niepodległości"!

- W sobotę po raz pierwszy w życiu poczułem strach przed antysemityzmem - napisał .

Mieszkający w Warszawie na wymianie zagranicznej Sam Rubin opisał swoje wrażenie z Marszu Niepodległości, którego jednak nie widział, ponieważ... ukrył się w łazience swojego mieszkania, które znajdowało się w sporym oddaleniu od trasy marszu. Swój tekst opublikowany na portalu forward.com rozpoczął od stwierdzenia, że przyjechał do Warszawy bo nie wierzył w to, co na świecie mówi się o polskim antysemityzmie.

- Organizowany przez dwa radykalne nacjonalistyczne ruchy młodzieżowe, które biorą swoją nazwę od grup antysemickich z lat dwudziestych i trzydziestych, tegoroczny marsz był największym w swojej ośmioletniej historii. W ciągu ostatnich trzech lat liczba uczestników wzrosła zarówno liczebnie, jak i intensywnością, co koresponduje z wyborczym zwycięstwem w 2015 roku antyimigracyjnej partii Prawo i Sprawiedliwość - czytamy. Już te słowa zakrywają na kpinę, bo od kilku lat Marsz Niepodległości wyraźnie traci liczebnie. Trudno też nazwać Prawo i Sprawiedliwość partią antyimigrancką chociażby ze względu na co najmniej kilkaset tysięcy osób z Ukrainy, które w ostatnich latach trafiły do Polski. 

Autor dodaje, że choć mieszka 2 kilometry od miejsca w którym gromadzili się uczestnicy marszu, to na jego ulicy słychać było"małe wybuchy" i dźwięki policyjnych syren. - Ulica Leszno ponownie stała się miejscem antysemityzmu, nienawiści i tym razem własnego strachu - stwierdził, nawiązując do istnienia na tym terenie podczas II Wojny Światowej Getta Warszawskiego. 

Jakie były dowody na rzekomy antysemityzm wśród biorących udział w marszu? Autor podał zaledwie jeden, i to, dość groteskowy. Chodzi o wypowiedź jednej z osób biorących udział w wydarzeniu, która na zapytanie dziennikarza TVP INFO o to, co znaczy patriotyzm, odpowiedziała "To znaczy, że trzeba odsunąć od władzy żydostwo". 

- Po raz pierwszy w moim uprzywilejowanym życiu obawiałem się, że mój judaizm uczynił mnie celem. Rozmawiałem otwarcie z sąsiadami o mojej tożsamości, moim domu w żydowskiej enklawie, o moich pragnieniach "powrotu" do Polski - stwierdził, po czym wytłumaczył, że zasłonił wszystkie okna, wyłączył wszelkie źródła światła i schował się w łazience pozbawionej okien, zastanawiając się jednocześnie, czy sąsiedzi na pewno są sprzymierzeńcami. 

- W sobotę po raz pierwszy w życiu poczułem strach przed antysemityzmem - podsumował swój tekst Sam Rubin, a my po raz kolejny poczuliśmy, że ludzka wyobraźnia jest jednak niczym nieograniczona.

Na swoim facebookowym profilu Rubin był już mniej "powściągliwy". - Naprawdę przerażające gó*no odbywa się teraz w Warszawie - napisał pod udostępnionym zdjęciem z Marszu Niepodległości. 

kh/forward.com

Warto poczytać

 1. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 2. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 3. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

 4. 1270rozenekkk 13.08.2018

  "Odsiecz" Rozenka: moja obietnica wyborcza - Warszawa wolna od faszyzmu i nacjonalizmu

  Warszawa powinna być wolna od faszyzmu, sił skrajnie nacjonalistycznych i od chuliganerii, to jest moja pierwsza obietnica wyborcza - zadeklarował w poniedziałek kandydat SLD na prezydenta stolicy Andrzej Rozenek.

 5. 1270cenckiewiczokr 13.08.2018

  Wstrętny atak na historyka IPN. To „obrzydliwa kreatura i teczkowy onanista”

  Sławomir Cenckiewicz nie daje chwili wytchnienia lustracyjnym kłamcom, dawnym agentom i pracownikom siłowych resortów w czasach PRL. Od lat jest z tego powodu wściekle atakowany

 6. 1270majdaneki 13.08.2018

  Skandaliczne zachowanie izraelskiego nastolatka: tańczył nago w obozie śmierci

  Co roku dziesiątki tysięcy izraelskich uczniów odwiedzają miejsca pamięci Holokaustu w Polsce. Siłą rzeczy w tej liczbie znajdzie się kilku, którzy nie potrafią się zachować

 7. saperzy13082018 13.08.2018

  Dwie z trzech bomb z czasów II wojny światowej zostały wyciągnięte z Bałtyku

  Dwie z trzech bomb lotniczych z czasów II wojny światowej wyciągnęli z Bałtyku nurkowie z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Akcja odbywa się na plaży w kołobrzeskim Podczelu.

 8. ewakuacja13082018 13.08.2018

  Ewakuacja ludności z Podczela. Saperzy będą wyciągać bomby z Bałtyku

  Rozpoczęła się zaplanowana na godz. 7 przez sztab kryzysowy ewakuacja ludności z dzielnicy Podczele w Kołobrzegu. W ciągu dwóch godzin strefa zagrożenia ma opustoszeć. Wtedy do akcji wyciągnięcia trzech bomb z Bałtyku znalezionych przy plaży mają przystąpić saperzy.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook