Jedynie prawda jest ciekawa


Amerykanie pamiętają o Kuklińskim

18.08.2014

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Stephen D. Mull otworzył w Ossowie plenerową wystawę „Pułkownik Kukliński – polska samotna misja” .

Jak informuje "Nasz Dziennik" wystawę przygotowała Izba Pamięci Pułkownika Kuklińskiego wraz z Archiwum Akt Nowych. Znalazło się na niej wiele cennych zdjęć i dokumentów przybliżających postać i dokonania płk. Ryszarda Kuklińskiego, jak również sowieckie plany ataku na Europę Zachodnią. Uroczystego otwarcia wystawy dokonali w sobotę ambasador Stanów Zjednoczonych Stephen D. Mull oraz Filip Frąckowiak, dyrektor Izby Pamięci.
" On praktycznie ryzykował wszystko. Trudno mi uwierzyć, że przez 9 lat działał w tak wielkim niebezpieczeństwie. Był bardzo odważny" – powiedział podczas otwarcia wystawy Stephen D. Mull. " Wiem, że przez wiele lat pisano o nim, iż był zdrajcą. Dziś bardzo się cieszę, że żyje w świadomości ludzi jako bohater wolności" – dodał.
Na wystawie można zobaczyć m.in. medal, który Ryszard Kukliński otrzymał od prezydenta USA Ronalda Reagana z wdzięczności za to, co zrobił dla upadku komunizmu, wyrok śmierci na pułkownika z okresu stanu wojennego czy mapę „prywatnych” dróg Armii Czerwonej w Polsce.

– Tak dobrego przedstawienia historii nigdy nie widziałam – powiedziała z uznaniem obecna na uroczystości Karolina Kaczorowska, wdowa po Ryszardzie Kaczorowskim, ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie.

ansa/ Nasz Dziennik

[fot.Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 2. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

 3. katiehopkins20092018 20.09.2018

  Brytyjska dziennikarka w mocnych słowach o Polsce! Jej opinia o naszym kraju może zaskoczyć wiele osób

  Kate Hopkins to budząca ogromne kontrowersje brytyjska publicystka, którą do Polski zaprosił poseł Dominik Tarczyński.

 4. frasyniuk20092018 20.09.2018

  Frasyniuk apeluje, aby donosić na Polskę? „Niech nas skarżą!”

  Kontrowersyjne słowa zmieścił na swoim Twitterze Władysław Frasyniuk. „Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą” - przekonuje.

 5. dziewczynki20092018 20.09.2018

  Sąd odebrał nieodpowiedzialnym rodzicom dwie córki. Były wychowywane „w zgodzie z prawami natury”

  Sąd Okręgowy w Zamościu zadecydował o odebraniu rodzicom dwojga dzieci. Dziewczynki były niedożywiane, nieszczepione, karmione niemal wyłącznie warzywami i owocami, a zamiast lekarza leczyła je znachorka.

 6. morawiecki-gersdorf-19092018 19.09.2018

  Morawiecki spotkał się z Gersdorf. Czego dotyczyła rozmowa premiera z sędzią?

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Rozmowy dotyczyły reform polskiego sądownictwa

 7. morawiecki19062018 19.09.2018

  Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko premierowi. "Sprawa nie podlegała rozpoznaniu w tym trybie"

  Pozew w trybie wyborczym, który Platforma Obywatelska złożyła we wtorek przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok nie jest prawomocny

 8. ZiemkiewiczUK 19.09.2018

  Ostra wypowiedź Ziemkiewicza o Platformie. Publicysta tym razem przesadził?

  Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz kolejny raz rozgrzał dyskusje na polskim Twitterze. Wszystko za sprawą jego komentarza odnoszącego się do najnowszego sondażu Kantar Public, w którym nie szczędził słów krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook