Jedynie prawda jest ciekawa


Ależ wpadka posłanki Schmidt. Wystąpiła z Nowoczesnej, ale wciąż bawi!

16.05.2018
joanna16052018
Ależ wpadka posłanki Schmidt. Wystąpiła z Nowoczesnej, ale wciąż bawi!

Można wyjść z Nowoczesnej, ale Nowoczesna nie wyjdzie z ciebie – ta parafraza znanego powiedzenia jest chyba najlepszym podsumowaniem wpisu Joanny Schmidt na Twitterze.

Była posłanka ugrupowania, któremu w przeszłości szefował Ryszard Petru, złożyła życzenia prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Dość specyficzne życzenia, nawet jak na wyśrubowane standardy Nowoczesnej.

 – Szanowny Panie Prezydencie #PAD, zamiast 100 lat, życzę Panu tylko dwóch, które pozostały do końca kadencji. Z pozdrowieniami – napisała posłanka. 

Zabawna i nieco przerażająca wpadka nie uszła uwadze internautów, którzy zasugerowali, by Joanna Schmidt jeszcze raz przyjrzała się temu, co napisała. Wpis został błyskawicznie skasowany, a w kolejnej próbie było już lepiej.

Dd_Ubx_BHX0_AEnjs5

- Teraz bardziej zrozumiale: Szanowny Panie Prezydencie #PAD, 100 lat w zdrowiu, ale już tylko dwóch jako głowy państwa. Z pozdrowieniami😊- wpisała Joanna Schmidt w swoim następnym wpisie.

Pozwalamy sobie jednocześnie skorzystać z tej okazji i również złożyć Panu Prezydentowi najlepsze i najserdeczniejsze życzenia urodzinowe. Życzymy stu lat w zdrowiu, szczęściu i z taką „opozycją”*. Wspieramy pracę Głowy Państwa dobrym słowem i trzymamy kciuki za mądry dobór doradców. 

* - słowo „opozycja” wzięliśmy oczywiście w cudzysłów, bo pamiętamy, iż Andrzej Duda jest prezydentem wszystkich Polaków, a nie tylko tych, którzy na niego głosowali. Z pewnością z takiego właśnie stanu rzeczy wynikają takie a nie inne życzenia posłanki Schmidt.

ac

Warto poczytać

 1. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 2. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 3. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 4. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 5. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 6. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 7. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 8. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook