Jedynie prawda jest ciekawa


Adamowicz też ma swój konwój wstydu. Gigantyczne premie w gdańskim urzędzie

16.04.2018
Konwojwstydu
Adamowicz też ma swój konwój wstydu. Gigantyczne premie w gdańskim urzędzie

Niedawny "Konwój Wstydu" zorganizowany przez PO szybko okazał się mieczem obosiecznym. Po ujawnieniu wysokich nagród dla urzędników Pawła Adamowicza podobny protest zorganizowały środowiska prawicowe. - Ma pokazać gdańszczanom obłudę i hipokryzję miejskich urzędników z ramienia PO - tłumaczą.

W ubiegłym tygodniu Partia Republikańska ujawniła informacje dotyczące nagród przyznanych przez prezydenta Miasta Gdańska w latach 2016 r. i 2017 r. gdańskim samorządowcom. Najwięcej dostali oczywiście najbliżsi współpracownicy Pawła Adamowicza, ale ogólna suma nagród przyznanych w ciągu dwóch lat sięga blisko 2 milionów złotych.

Łącznie wszystkim osobom pełniącym funkcje publiczne w organach władzy samorządowej, jak również osobom zatrudnionym w UMG na stanowiskach kierowniczych, w tym wydających decyzje administracyjne, przyznano w 2016 roku 921 tysięcy złotych. W 2017 roku ta kwota była jeszcze wyższa i wyniosła 1,07 mln zł brutto.

Najwyższe nagrody, mieszczące się w przedziale od 24,3 tysiąca zł do 28,7 tysiąca zł, otrzymali najbliżsi współpracownicy Pawła Adamowicza.

Informacje o premiach wywołały protest organizacji pozarządowych. W poniedziałek pod gdańską siedzibą PO przedstawiciele Stowarzyszenia Republikanie, Stowarzyszenia KoLiber i Młodej Prawicy zorganizowali "Konwój Wstydu" na wzór tego, który w proteście przeciw nagrodom dla ministrów prowadzi teraz właśnie Platforma Obywatelska. - Takie zachowanie to czysta hipokryzja ze strony polityków pochodzących z Platformy Obywatelskiej, którzy nie tak dawno protestowali przeciwko wysokim zarobkom ludzi w spółkach skarbu państwa - powiedział podczas konferencji prasowej Paweł Serafin z Młodej Prawicy.

Na swoich banerach działacze umieścili wizerunki wiceprezydentów Gdańska, którzy otrzymali wysokie premie finansowe.

- Tak wysokie nagrody dla ludzi, którzy popełnili poważne błędy podczas swojej pracy to skandal. Wiceprezydent Piotr Grzelak otrzymuje 37tys. zł. premii, a to on był odpowiedzialny za skandaliczną sytuację z nielegalnymi parkingami w Brzeźnie. Wiceprezydent Bielawski otrzymał 40tys. zł, a to on jest odpowiedzialny za naruszenia związane z „betonowaniem Kanału Raduni” pod Forum Gdańsk - tłumaczył Przemysław Majewski z Kongresu Nowej Prawicy.

Organizatorzy "konwoju wstydu" zapowiedzieli, że będą domagać się od miasta uzasadnienia w sprawie decyzji dotyczących premii. - Gdańszczanie mają prawo wiedzieć za jakie „specjalne dokonania” urzędnicy otrzymują gratyfikacje - przekonuje Majewski.

kh/ac

Warto poczytać

 1. lgbt23072018 23.07.2018

  Lewicowi aktywiści sprofanowali warszawski kościół św. Anny?

  Prezes Młodzieży Wszechpolskiej poinformował na Twitterze o złożonym do prokuratury zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa przez aktywistów LGBT.

 2. szczerba23072018 23.07.2018

  Poseł Szczerba będzie miał kłopoty? Prokuratura zawiadomiona o możliwości popełnienia przestępstwa

  W związku z ujawnieniem danych personalnych policjantów i falą gróźb kierowanych w stosunku funkcjonariuszy oraz ich rodzin Komendant Główny Policji złoży zawiadomienie do prokuratury - zapowiedział w poniedziałek rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

 3. 1270kgrobyu 23.07.2018

  Skandal! Hieny cmentarne obrabowały groby polskich żołnierzy pod Lwowem

  To raczej nie jest rosyjska prowokacja, przejaw nienawiści ze strony ukraińskich nacjonalistów tylko zwykła, ale jakże ordynarna bandycka grabież. Jak informuje „Nasz Dziennik” na lwowskich i podlwowskich cmentarzach rozkopywane i bezczeszczone są groby polskich żołnierzy

 4. piselblag23072018 23.07.2018

  Kolejne napisy na ścianach siedzib PiSu. Wilk: Obawiam się, że będzie coraz gorzej

  Nieznani sprawcy namalowali czerwoną farbą na ścianie budynku, w którym się mieści siedziba PiS w Elblągu napis "Czas na sąd ostateczny" oraz wulgarne słowo. O akcie wandalizmu została poinformowana w poniedziałek policja, która będzie prowadzić postępowanie w tej sprawie.

 5. berlin23072018 23.07.2018

  Makabryczne sceny w Berlinie. Nieznani sprawcy podpalili dwóch bezdomnych

  Dwaj nieznani sprawcy oblali w niedzielę późnym wieczorem płynem i podpalili dwóch bezdomnych oraz ich dobytek na stacji kolei miejskiej Schoeneweide w Berlinie. Zaatakowani doznali ciężkich poparzeń i przebywają w szpitalu - podała w poniedziałek policja.

 6. 1270kacperer 23.07.2018

  K.Płażyński: chcę być prezydentem Gdańska otwartym na wszystkie głosy

  Chcę być prezydentem otwartym, który będzie wsłuchiwał się we wszystkie głosy bez względu na przynależność partyjną i ideową - zadeklarował w poniedziałek w wywiadzie dla "Radia Gdańsk" kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, Kacper Płażyński

 7. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook