Jedynie prawda jest ciekawa


Adamowicz niezwykle szczodry dla Kuźniara. Wysokie honorarium za poprowadzenie debaty

22.09.2017

Kolejny skandal w grodzie Neptuna? Tym razem włodarze miasta wyraźnie przeholowali z wydatkami na organizację zwykłej debaty.

Były prezenter TVN Jarosław Kuźniar został hojnie wsparty przez gdańskich urzędników - na konto jego firmy wpłynęło aż… 7380 złotych za poprowadzenie jednej z debat podczas Gdańskiego Tygodnia Demokracji. Kuźniar zainkasował również 1250zł za transport do Gdańska.

- Znając realia finansowe w tej branży miałbym przynajmniej kilka pytań czy tak wysokie wynagrodzenie, wypłacane co podkreślmy ze środków publicznych, było w pełni uzasadnione – komentuje Andrzej Skiba z Instytutu Debaty Publicznej.

To kolejna odsłona afery związanej z Gdańskim Tygodniem Demokracji. W ubiegłym tygodniu opisywaliśmy, jak w rzeczywistości wygląda pluralizm i otwartość na różne środowiska podczas tego rodzaju wydarzeń. I tak do panelu „Czy demokracja jest potrzebna, aby wieść dobre życie?” gdańscy włodarze zaprosili dziennikarkę „Gazety Wyborczej” Dominikę Wielowieyską, Renatę Kim z „Newsweeeka” i Bartosza Węglarczyka z „Onetu”. Dyskusję poprowadził Jacek Pałasiński , który w 2014 roku pisał „Jak będzie wyglądała Polska kiedy Kaczyński dorwie się do władzy? Jak on. Będzie niedomyta, rozmemłana, obleśna, nieestetyczna, z zepsutymi zębami”. W ramach wydarzenia swój wykład o tytule „Kobiety! RatujMY Demokrację” wygłosi też znana z radykalnie feministycznych poglądów prof. Monika Płatek. - Trudno uznać główne debaty w ramach Gdańskiego Tygodnia Demokracji za wydarzenie edukacyjne, ponieważ zabrakło w nim pluralizmu, który jest podstawą uczciwego dialogu i uczciwej debaty – wyjaśnia Skiba.

Antyleft

Co ciekawe, dziennikarze „Gazety Wyborczej” (Dominika Wielowieyska, Mikołaj Chrzan, Dorota Warakomska) wynagrodzenia nie otrzymali. W rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Wielowieyska wyjaśniła, że „wzięła udział w dyskusji w ramach pracy w „Wyborczej” .

Kuźniar skomentował już całą sprawę.- Wykonałem w Gdańsku swoją dziennikarsko-konferansjerską pracę zgodnie ze sztuką. Publiczność to doceniła. Miałem zacnych gości w zaszczytnym miejscu. Brak wynagrodzenia za pracę jest, zdaje się, karalny - powiedział w rozmowie z wirtualnemedia.pl - Ukryta w pana pytaniach sugestia, że opłacona faktura pozbawia mnie obiektywizmu jest głupie. A płacenie za zadawanie głupich pytań to już jest skandal. Proszę go pilnie opisać - dodał Kuźniar.

KH
Fot: Sławek/Flickr

Warto poczytać

 1. 1270mateuszrozwoj 24.09.2018

  Premier: wejście Polski do grona krajów rozwiniętych to symboliczna data

  Wejście Polski do krajów rozwiniętych to symboliczna data, to zasługa naszych przedsiębiorców - podkreślił premier Mateusz Morawiecki komentując decyzję agencji FTSE Russell, która przekwalifikowała Polskę z grupy rynków rozwijających się do rozwiniętych.

 2. 1270zaufanie 24.09.2018

  Andrzej Duda liderem rankingu zaufania; Grzegorz Schetyna z 45 proc. nieufności

  Największym zaufaniem Polacy darzą prezydenta Andrzeja Dudę (68 proc. badanych) - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Najmniejszym zaufaniem Polacy darzą lidera PO Grzegorza Schetynę (45 proc.).

 3. joanna-jaskowiak-24092018 24.09.2018

  Zaskakujący wyrok w sprawie żony prezydenta Poznania. Sędzia uzasadnił orzeczenie… obecną sytuacją w Polsce

  Poznański Sąd Okręgowy uchylił wyrok sądu I instancji, który uznał żonę prezydenta Poznania, Joannę Jaśkowiak jako winną popełnienia wykroczenia używania wulgaryzmów w miejscu publicznym

 4. HGWPOFlickr 24.09.2018

  Wymazali ze zdjęcia prezydent Warszawy? Internauci sugerują manipulację

  Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze opublikował wpis, gdzie pochwalił się wzięciem udziału w corocznym nabożeństwie upamiętniającym patrona Warszawy bł. Władysława z Gielniowa. Do tweeta zostały załączone zdjęcia z całej uroczystości

 5. Kaczynskiwiki 24.09.2018

  Mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego „Czas rosyjskiego dyktatu w Polsce zakończył się”

  Jarosław Kaczyński był gościem Polskiego Radia Olsztyn, gdzie odniósł się do inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej, wobec której swój sprzeciw wyraziła Rosja.

 6. Schetynawiki 24.09.2018

  Schetyna chwali się donoszeniem na Polskę zagranicą. Internauci bezlitośni dla lidera PO „Jesteście Targowicą”

  Ostatnimi czasy w obozie opozycji totalnej panuje „moda” na skarżenie się zagranicznym politykom na temat Polski

 7. morawiecki12032018 23.09.2018

  Kolejny atak na premiera Morawieckiego. wPolityce.pl ujawnia szczegóły

  Dziennikarze ujawniają kulisy ataku, do którego przyłączyć ma się "niemiecko-szwajcarski koncern medialny".

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook