Jedynie prawda jest ciekawa


9-latka z wielkim sercem. Ofiarowała hospicjum 1,5 tyś. złotych

05.06.2018
komunia05062018
9-latka z wielkim sercem. Ofiarowała hospicjum 1,5 tyś. złotych

9-letnia Julka mieszkająca we Włodawie postanowiła podzielić się pieniędzmi z podopiecznym Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Pieniądze te pochodziły z prezentów, które otrzymała na pierwszą komunię świętą.

Dziewczynka wraz z pieniędzmi wręczyła hospicjum list, w którym napisała -"Ofiara (w kwocie 1500 zł) dla dzieci z Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, od Julii (9 lat) z Włodawy. Będę się za was modlić".

Placówka opublikowała list na facebooku i dodała- „Piękny gest małego dziecka dla naszych Podopiecznych, który wywołał wyjątkowe emocje wśród naszych pracowników i wolontariuszy” – czytamy w poście hospicjum. „Dziękujemy Julii i Jej rodzicom za wielkie serca i chęć pomocy.”Nie było mnie, kiedy ta dziewczynka przyjechała do hospicjum ze swoimi rodzicami. Julia przekazała pieniądze, które zebrała z okazji I Komunii Świętej – opowiada ojciec Filip Buczyński, założyciel i prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. – To jest pierwsza tego typu sytuacja. Wszyscy byliśmy tym bardzo wzruszeni. Dla mnie osobiście to zachowanie dziecka jest mistyczne i głęboko duchowe. Myślę, że jest to owoc cudownego wychowania dziewczynki przez jej rodziców.

Miesiąc wcześniej inna 9-latka, która również w tym roku przystąpiła do pierwszej komuni świętej wsparła Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.

Tata tej dziewczynki powiedział, że jego córka poprosiła gości, aby zamiast prezentów przynieśli karmę dla zwierząt – opowiada Marcin Gileta ze schroniska dla zwierząt, który rozmawiał z rodzicami trzecioklasistki. – Mężczyzna zapytał, czy chcemy karmę? Odpowiedziałem, że tak. Podarowali nam kilkadziesiąt kilogramów. Poprosiłem, aby dziewczynka wpisała się do naszej księgi darczyńców. Zrobiła to.

rh/dziennikwschodni

Fot: pixabay

Warto poczytać

 1. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 2. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 3. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 4. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 5. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 6. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 7. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 8. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook